Bundesliga: Szalaiék győztek; Gulácsit csodagólokkal mattolták

2017.03.18. 17:23
Gulácsi Péternek esélye sem volt, óriási gólokat kapott (Fotó: AFP)
A Hoffenheim 1–0-ra nyert, az RB Leipzig viszont 3–0-ra kikapott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában.

A Hoffenheimben Szalai Ádám a kezdőcsapatban kapott lehetőséget. A magyar támadó ezúttal nem talált be – noha több lehetősége is akadt –, a 26. percben egy sárga lapot érő szabálytalansággal hívta fel magára a figyelmet. Szalait aztán az 58. percben lecserélte Julian Nagelsmann vezetőedző. A Hoffenheim a 62. percben Sandro Wagner góljával előnybe került, amit meg is tartott a lefújásig, így 1–0-ra győzött.

A második Leipzig kikapott a hátsó régióban tanyázó Werdertől – a találkozó első gólját Zlatko Junuzovic szerezte, messziről kilőve a jobb alsót. Gulácsi Péter nem védhetett, Junuzovic pokolian jól találta el a labdát.

Gulácsinak a másodiknál sem volt esélye: Florian Grillitsch, a brémaiak középpályása az 59. percben egy szabadrúgás-kombinációt fejezett be nagyszerűen, kapásból kipókhálózva a jobb felsőt (2–0).

Az első két gól

A 3–0-s végeredményt Florian Kainz állította be a 90. percben. Gulácsi először még bravúrral védett, ám a kipattanó labdát a Werder játékosa a kapuba gurította.

A DÁRDAI PÁL VEZETTE HERTHA NÉGYET KAPOTT A KÖLN OTTHONÁBAN! AZ ÖSSZECSAPÁSRÓL ITT OLVASHAT RÉSZLETESEN!

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ

Wolfsburg–Darmstadt 1–0 (Gómez 45+1.)
Köln–Hertha BSC 4–2 (Oszako 6., Modeste 35., 37., 63., ill. Ibisevic 50. – 11-esből, Brooks 69.)
Augsburg–Freiburg 1–1 (Sztafilidisz 38., ill. Niederlechner 30. – 11-esből)
Werder Bremen–RB Leipzig 3–0 (Junuzovic 34., Grillitsch 59., Kainz 90.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–0 (Wagner 62.)