Bundesliga: Szalaiék bosszantó vereséget szenvedtek

2018.10.07. 17:29
Rebic ünnepli a gólját (Fotó: AFP)
A Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett az Eintracht Frankfurttól a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában. Szalaiék hiába találták el kétszer is a lécet az első félidőben, majd játszottak emberelőnyben a 64. perctől kezdve, csak szépíteni tudtak a mérkőzésen.

A Hoffenheim a meccs első felében többször is közel járt a vezető gól megszerzéséhez, kétszer is csak felső léc akadályozta meg ebben Szalaiékat. A 40. percben aztán a Frankfurt került előnybe, Ante Rebic emelte a rosszul kimozduló Oliver Baumannt.

Rebic gólja

A második játékrészben 36 másodpercet kellett várni az újabb vendég találatra, Luka Jovic bombázott be egy középre kiütött labdát.

A 64. percben egy bal oldalról érkező beadás után Szalai sarokkal vette célba a kaput, de a kapus védeni tudott. Ezután Rebic kapta meg a második sárga lapját, de hiába játszott emberelőnyben a Hoffenheim, csak szépíteni tudott. A 82. percben a csereként beálló, 18 éves Nelson volt eredményes.

A Hoffenheim nyolc nap alatt a harmadik hazai tétmérkőzését veszítette el 2–1-re: az előző bajnoki fordulóban az RB Leipzigtől, majd kedden a Bajnokok Ligája csoportkörében a Manchester Citytől kapott ki. Legutóbb öt éve kapott ki sorozatban háromszor otthon a Hoffenheim.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Hoffenheim–Frankfurt 1–2 (Nelson 82., ill. Rebic 40., Jovic 46.)
KORÁBBAN
Freiburg–Bayer Leverkusen 0–0
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3 (Alcácer 62., 80., 96., Götze 84., ill. A. Finnbogason 22., Max 71., Gregoritsch 87.)
Hannover 96–VfB Stuttgart 3–1 (Wood 30., 45+1., Bebou 91., ill. M. Gomez 50.)
Mainz 05–Hertha BSC 0–0
Fortuna Düsseldorf–Schalke 04 0–2 (McKennie 47., Burgstaller 53.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 0–3 (Pléa 14., Stindl 16., Herrmann 88.)