Bundesliga: Szalai nem volt, hó és öngól igen – Dárdaiék nyertek

2015.11.22. 17:24
A hó tördelte a játékot, a Hertha így is betalált (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában a Hertha BSC 1–0-ra legyőzte a Hoffenheimet.

A Hoffenheim keretében nem kapott helyet Szalai Ádám, így csak az egyik oldalon volt magyar érdekeltsége a találkozónak. Az első félidő azonban nem a két vezetőedző, Dárdai Pál, illetve Huub Stevens húzásairól szólt, ugyanis a játékrész elején elkezdett szakadni a hó.

Folyamatos játék így nem alakult ki, az első húsz perc legérdekesebb momentuma a labdacsere volt (fehérről narancssárgára váltottak), félóra elteltével azonban a nehéz körülmények ellenére is gól született.

Marvin Plattenhardt szabadrúgása után Eugen Polanski csúsztatott bele a labdába, amely a saját kapujában kötött ki. Bár Oliver Baumann kiütötte a labdát, az már áthaladt a gólvonalon, így a játékvezető tökéletes döntést hozott (1–0, öngól). Ez volt a Hoffenheim 400. kapott gólja a Bundesliga történetében.

Csupán háromszor próbálkozott kapura lövéssel a két csapat az első negyvenöt percben, ez szezonbeli negatív csúcs.

A második félidőben a Hertha átadta a területet a Hoffenheimnek, és a találkozó végén majdnem öngóllal egyenlített a vendégcsapat, amely még kapusát is felküldte, ám nem tudott egalizálni.