Bundesliga: Szalai-parádé; elképesztő Bayern-fordítás Gulácsiék ellen

2017.05.13. 17:39
Szalai remekelt: gól és gólpassz (Fotó: AFP)
Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a Hoffenheimben a Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában, és már a 7. percben betalált. Aztán adott egy gólpasszt is. A mérkőzést 5–3-ra a vendég Hoffenheim nyerte meg. A játéknapon ismertté vált a második kieső is: az Ingolstadt követi a Darmstadtot a másodosztályba.

Szalai gólja

Szalai gyönyörű rekordot állított fel: ez a gólja a 40. találata volt a Bundesligában, ezzel minden idők legeredményesebb magyar légiósa lett a német élvonalban. Eddig Huszti Szabolccsal állt holtversenyben 39 góllal.

Négy perccel később Szalai ismét villant, ezúttal tökéletes passzal készítette elő Andrej Kramaric gólját.

Szalai gólpassza (Kramaric gólja)

Egy érdekes adat: a Bundesliga mostani szezonjában legalább öt gólt elérő játékosok közül Szalai gól/perc átlaga a legjobb: 76.5 percenként talált be – a WhoScored számításai szerint.

Szalai a 69. percig maradt a pályán, Sandro Wagner váltotta.

Nagyon bánhatja a végét a Hoffenheim: bár 5–0-ra is vezetett már, végül 5–3-ra győzött. Mivel a Dortmunddal azonos pontszámmal áll, könnyen előfordulhat, hogy a gólkülönbség dönt majd a csoportkörös helyről a BL-ben.

Összefoglaló

RB Leipzig–Bayern München

Ezen a meccsen is kinyitották a gólcsapot!

A bajnokság legnagyobb rangadójának számított ez a találkozó, hiszen az első két helyezett találkozott egymással. A Bayernt már semmi sem „menthette meg” a bajnoki címtől, ám az RB Leipzig – amelyben Gulácsi Péter végig a kapuban maradt – matematikailag még nem biztosította be a második helyét. Ezért minimum egy pontra szüksége volt. Ennek megfelelően a lipcseiek mindent bevetettek, és sorra szerezték a gólokat a bajor sztárcsapat ellen. Összesen négyet.

Úgy tűnt, hogy nagy győzelmet arat a Leipzig, de aztán a Bayern sokkolta a hazai nézőket. Bár a 84. percben még 4–2-re vezetett a hazai csapat, a hajrá rémálomszerűen alakult számára. Robert Lewandowski és David Alaba egy-egy gólja az egyenlítést jelentette, míg a 95. percben jött Arjen Robben, és megszerezte a győztes találatot is a vendégeknek. 4–5

Darmstadt–Hertha BSC

A Hertha BSC lélektanilag is fontos győzelmet aratott idegenben a Darmstadt felett. Dárdai Pál együttese 28 perc alatt kétgólos vezetésre tett szert Salomon Kalou és Jordan Torunarigha révén, és ezt a különbséget megtartotta a lefújásig (0–2).

A Hertha BSC az utolsó fordulóban hazai pályán fogadja a nem túl jó formában szereplő Leverkusent. Amennyiben Dárdaiék győznek, és a Bayern hazai pályán nem kap ki a Freiburgtól, akkor a berliniek a csoportkörben kezdhetik meg az Európa-liga-szereplést. Mivel pontazonosság esetén a gólkülönbség dönt, a Herthának a döntetlen is elég lehet, ha a Bayern nyer.

A TÖBBI MECCSEN

Az Ingolstadt és a Hamburg is egy-egy ponttal gazdagodott, így megmaradt a négypontos különbség a két csapat között, ami azt jelenti, hogy az utolsó előtti Ingolstadt – kétévi tagság után – búcsúzott az élvonaltól. A HSV ideiglenesen megmenekült a kieséstől, és hogy ismét osztályozót játszik-e, az az utolsó fordulóban dől el. A hamburgiak egyenlítő gólját szerző Pierre-Michel Lasogga a 92. percben talált be Gelsenkirchenben – tökéletes időzítés, hiszen a csatár először volt eredményes ebben az idényben.

A Mainz 0–2-ről fordított hazai pályán a Frankfurt ellen (4–2), de még nem menekült meg végleg az osztályozótól. Csakúgy, mint az egyaránt 1–1-es döntetlent játszó Augsburg és a Wolfsburg.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Köln 2–2 (Kiessling 60., Pohjanpalo 71., ill. Jojics 14., Klünter 49.)
Schalke–Hamburg 1–1 (Burgstaller 25., ill. Lasogga 92.)
Mainz–Eintracht Frankfurt 4–2 (J. Córdoba 60., Bell 62., Muto 76., De Blasis 93., ill. Hrgota 42., Seferovic 50.)
Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Gómez 58., ill. Vestergaard 24.)
Augsburg–Borussia Dortmund 1–1 (Finnbogason 29., ill. Aubameyang 32.)
Werder Bremen–Hoffenheim 3–5 (Gebre Selassie 59., Bargfrede 86., Bauer 91., ill. Szalai 7., Kramaric 11., 40., Zuber 40., Bicakcic 52.)
Darmstadt–Hertha BSC 0–2 (Kalou 14., Torunarigha 28.)
Freiburg–Ingolstadt 1–1 (Philipp 29., ill. Lezcano 43.)
RB Leipzig–Bayern München 4–5 (Sabitzer 2., Werner 29., 66. – az elsőt 11-esből, Y. Poulsen 47., ill. Lewandowski 17., 84. – az elsőt 11-esből, Thiago 60., Alaba 91., Robben 95.)

1. Bayern München 33 24 7 2 85–21 +64 79
2. RB Leipzig 33 20 6 7 64–37 +27 66
3. Borussia Dortmund 33 17 10 6 68–37 +31 61
4. Hoffenheim 33 16 13 4 64–37 +27 61
5. Hertha 33 15 4 14 41–41 0 49
6. Freiburg 33 14 6 13 41–56 –15 48
7. 1. FC Köln 33 11 13 9 49–42 +7 46
8. Werder Bremen 33 13 6 14 58–60 –2 45