Bundesliga: Szalai-gól koronázta meg a csodás talpra állást

2016.09.11. 19:26
Szalai véget vetett hosszú Bundesliga-gólcsendjének (Fotó: AFP)
Óriási mérkőzést és nyolc gólt hozott a német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójának záró találkozója: a Mainz 3–0-ra és 4–1-re is vezetett már a Hoffenheim ellen, de a vendégek 4–4-re mentették a találkozót. A végeredményt a csereként beállt Szalai Ádám állította be, aki 2014 decembere óta először talált be a Bundesligában, egyben korábbi csapata ellen szerzett gólt.

A hajóval Mainzba érkező Hoffenheim-drukkerekre több vödör ürüléket zúdítottak a hazai fanatikusok, hogy aztán napjukon csapatuk csak tovább rontson: a kék-fehéreken az első félidőben valósággal átment a hazai henger. Az más kérdés, hogy a végén mégis ők örültek jobban.

Paolo De Blasis a 3. és a 23. percben is betalált a Hoffenheim kapujába, a 27.-ben pedig Jhon Córdoba megszerezte a harmadik hazai gólt. Sandro Wagner még szépített, ám Levin Öztunali a szünet előtt visszaállította a háromgólos különbséget.

A mainzi hengert aztán megakasztotta, hogy az 58. percben a kilépő Kramaricot szabálytalanul megállító Gaetan Bussmann piros lapot kapott. Szalai Ádám Eugen Polanski helyére állt be a 64. percben, a Hoffenheim pedig feltámadt a hajrában: Mark Uth egy perc alatt duplázott, így felhozta 4–3-ra a csapatát.

Az egyenlítő gól sem váratott magára sokáig, Szalai Ádám a 84. percben egy óriási kavarodás után betalált, majdnem ugyanolyan mozdulattal, ahogy az osztrákoknak tette az Európa-bajnokságon! Ez volt Szalai első német élvonalbeli gólja 2014. december 12. óta, akkor az Eintracht Frankfurt ellen 3–2-re megnyert bajnokin talált be.

Fordítani már nem tudott a Hoffenheim, de alighanem ezt a döntetlent 3–0 és 4–1 után minden vendégdrukker elfogadta volna.

Gracenote Live on Twitter

A Hoffenheim 1–4-ről állt fel és mentett pontot (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Mainz–Hoffenheim 4–4 (De Blasis 3., 23., J. Córdoba 27., Öztunali 43., ill. S. Wagner 39., Uth 71., 72., Szalai 84.)

1. Bayern München 2 2 8–0 +8 6
2. Hertha 2 2 4–1 +3 6
3. Wolfsburg 2 1 1 2–0 +2 4
3. 1. FC Köln 2 1 1 2–0 +2 4
5. RB Leipzig 2 1 1 3–2 +1 4
6. Freiburg 2 1 1 4–3 +1 3
6. Bayer Leverkusen 2 1 1 4–3 +1 3
8. Borussia Dortmund 2 1 1 2–2 0 3