Bundesliga: Szalai csapatának az emberelőny sem volt elég

B. L.B. L.
2020.05.27. 22:26
A Mainz és az Union Berlin nem bírt egymással (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában Szalai Ádám együttese, a Mainz idegenben 1–1-re végzett az Union Berlinnel.

A vendégek az első negyedóra végén Bote Baku lapos lövésével szereztek vezetést, de bő félórányi játékot követően Marcus Ingvartsen egyenlített – ez volt az Union első szabadrúgásgólja az élvonalban! Robert Andrich a 42. percben megkapta második sárgáját is, de az emberelőnnyel nem tudott élni a Mainz. Szalai Ádám csereként a 82. percben állt be.

A Hoffenheimben Christoph Baumgartner úgyis eljutott két gólig, hogy a VAR egyet elvett tőle les miatt, majd egy gólpasszt is adott Zubernek. A meccsen a kölniek a 26. percben emberhátrányba kerültek, de az 50. percben kiegyenlítődött a létszám, és mindkét csapat tíz fővel fejezte be a találkozót.

A Schalke a második félidő elején megszerezte a vezetést a bennmaradásért küzdő Düsseldorf otthonában, ám a házigazda negyedórán belül fordítani tudott.

Az RB Leipzig–Hertha BSC meccsről bővebben itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
RB Leipzig–Hertha 2–2 (Klostermann 24., Schick 68., ill. Grujics 9., Piatek 82. – 11-esből)
Augsburg–Paderborn 0–0
FortunaDüsseldorf–Schalke 2–1
(Hennings 63., Karaman 68., ill. McKennie 53.)
Hoffenheim–1. FC Köln 3–1 (Baumgartner 11., 46., Zuber 50., ill. Kainz 60.)
Union Berlin–Mainz 1–1 (Ingvartsen 33., ill. Baku 13.)

1. Bayern München 28 20 4 4 81–28 +53 64
2. Borussia Dortmund 28 17 6 5 74–34 +40 57
3. RB Leipzig 28 15 10 3 70–29 +41 55
4. Mönchengladbach 28 16 5 7 53–34 +19 53