Bundesliga: sorozatban ötödször bajnok a Bayern!

2017.04.29. 20:20
Bajor öröm: sorozatban ötödször lett bajnok a Bayern (Fotó: AFP)
Sorozatban ötödször nyerte meg a német Bundesligát a Bayern München labdarúgócsapata: a bajorok a Wolfsburg elleni 6–0-s idegenbeli győzelmükkel biztosították be bajnoki címüket szombaton. A Bayern 27. salátástálját nyerte meg, amivel továbbra is rekorder Németországban.

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig gól nélküli döntetlenje után a Bayern München abban a tudatban léphetett pályára a Wolfsburg otthonában, hogy ha nyer, bajnok lesz – sorozatban ötödször. A Volkswagen Aréna az egyik legjobb hely ehhez a bajoroknak, hiszen 2003-ban és 2008-ban is itt szerezték meg bajnoki címüket. A Német Kupa elődöntőjében és a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében elszenvedett vereségek után a Bundesliga maradt az utolsó reménye egy trófeára Carlo Ancelotti legénységének.

A Dortmund elleni vesztes kupameccshez képest három helyen változtatott a kezdőcsapaton Ancelotti: Franck Ribéry és Arturo Vidal kispadra szorult, míg Xabi Alonso betegsége miatt a keretben sem volt – a helyükre Kingsley Coman, Thomas Müller és Joshua Kimmich került be. A 19. percig kellett várni a mérkőzés első góljára: David Alaba „rajzolt” precízen a bal felsőbe egy szabadrúgást 25 méterről.

A 36. percben a fölényben játszó Bayern megduplázta előnyét: Thomas Müller kapott remek labdát a tizenhatoson belül Comantól a bal oldalon, visszagurította a középen helyezkedő Robert Lewandowskinak, aki a tizenhatos vonaláról a bal felsőbe tekert. Az első félidő utolsó percében Lewandowski megszerezte maga második, csapata harmadik gólját: Coman gyorsított fel a bal szélen, az alapvonal közeléből élesen középre lőtte a labdát, a lengyel csatár gyorsan lekezelte azt, majd a bal alsóba vágta (0–3).

Gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát a München, a Wolfsburg néhány jó percet leszámítva alig-alig tanúsított ellenállást. A második félidő már-már formalitásnak tűnt ilyen szünetbeli eredmény mellett.

Megint a Bayern kaparintotta meg a salátástálat

A bajorok nem álltak le a fordulás után sem, továbbra is támadásban maradtak, ami a 66. percben újabb gólt eredményezett. Arjen Robben – a tőle megszokott módon – a jobb szélről középre cselezett, ezúttal a szerencse is az oldalára állt, hiszen két védő között úgy tudott továbbmenni, hogy visszapattant hozzá a labda, majd 18 méterről ballal kilőtte a rövid alsót. A 78. percben veszítette el minden sanszát a mérkőzésbe való visszakapaszkodásra a Wolfsburg: Luiz Gustavo megkapta második sárgáját, így Felix Zwayer játékvezető felmutatta neki a pirosat – a volt Bayern-játékos hevesen megtapsolta a bírót, majd nagy nehezen levonult a pályáról. Eközben viszont a vendégek, kihasználva a zűrzavart, gyors gólt szereztek: Kimmich rúgta előre a megítélt szabadrúgást, Lewandowkski betört a tizenhatoson belülre, eltolta a kapus mellett a labdát, de kapufát lőtt, a kipattanót viszont Thomas Müller az üresen tátongó kapuba pofozta.

A 85. percben Robben ezúttal a bal szélen tűnt fel, a túloldalon felfutó Kimmichhez passzolt, aki az ötös jobb sarkától a rövid felsőbe bombázott, beállítva a 0–6-os végeredményt. A Bayern München sorozatban ötödször ünnepelhet bajnoki címet, a klub története során pedig 27. alkalommal, amivel toronymagas német rekorder.

BUNDESLIGA
31. FORDULÓ

Wolfsburg–Bayern München 0–6 (Alaba 19., Lewandowski 39., 45., Robben 66., T. Müller 80., Kimmich 85.)