Bundesliga: Schalke-siker a Di Matteo-korszak nyitányán

2014.10.18. 20:31
A Schalke győzelemmel köszöntötte új edzőjét, Roberto Di Matteót: a gelsenkircheni csapat hazai pályán 2–0-ra legyőzte a többet támadó Herthát a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A 19. percben Klaas-Jan Huntelaar fejjel szerezte meg a vezetést a gelsenkirchenieknek, a második félidőben pedig következett az első gól előkészítője, Julian Draxler, aki Jean-Eric Maxim Choupo-Moting előretörése után lőtte be a másodikat.

Huntelaar az ötödik gólját szerezte ebben a szezonban minden tétmérkőzést figyelembe véve, ám most először fordult elő, hogy egy csapattársa is csatlakozott hozzá – és hogy a Schalke győzelmet könyvelt el a Huntelaar-gól mellé (korábban két döntetlen és két vereség került a mérlegbe, ha a holland a kapuba talált).

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA, 8. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Schalke–Hertha 20 (Huntelaar 19., Draxler 65.)
Korábban közölt eredmények

Bayern München–Werder Bremen 6–0 (Lahm 20., 79., Xabi Alonso 27., Th. Müller 43. – 11-esből, Götze 45., 88.)

Mainz–Augsburg 2–1 (Hofmann 20., Jairo 23., ill. To. Werner 78.)
Hannover–Borussia Mönchengladbach 0–3 (M. Kruse 15., 90., Xhaka 49.)
Freiburg–Wolfsburg 1–2 (Kerk 91., ill. D. Caligiuri 8., 66.)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 3–3 (Ti. Werner 57., Klein 67., Harnik 76., ill. Szon Hung Min 4., 9., Bellarabi 41.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 2–1 (Vogt 40., Zoller 74., ill. Immobile 48.)

1. Bayern München 8 6 2 21– 2 +19 20
2. Mönchengladbach 8 4 4 12– 4 +8 16
3. Mainz 8 3 5 12– 7 +5 14
4. Wolfsburg 8 4 2 2 13– 9 +4 14
5. Hoffenheim 7 3 4 11– 6 +5 13
6. Bayer Leverkusen 8 3 4 1 16–14 +2 13
7. Eintracht Frankfurt 7 3 3 1 12–10 +2 12