A Gladbach bealudt a rajton, Schalke-győzelemmel indult a Bundesliga-tavasz

T. I.T. I.
2020.01.17. 20:21
Özan Kabak (kékben) és Marcus Thuram küzdenek a labdáért (Fotó: AFP)
A Schalke hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) tavaszi szezonjának nyitó mérkőzésén.

A MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEIT IDE KATTINTVA KÖVETHETI!

Felébredt egyébként sem hosszú – háromhetes – téli álmából a német Bundesliga!

És ha már felébredt, rögvest rangadóval nyitott: az ötödik helyen pihenő Schalke az őszi második Borussia Mönchengladbachot fogadta. A Ruhr-vidékiek a legutóbbi hat bajnokijukon nem tudták legyőzni a mai vendégeket (3 döntetlen, 3 vereség).

A Schalke már a 7. percben ékes tanúbizonyságát adta annak, meg akarja törni a rossz szériát: Raman húzott el a jobb szélen, az alapvonaltól centerezett, a kaputól öt méterre érkező újonc, Michael Gregoritsch viszont hiába találta el remekül a labdát kapásból, Yann Sommer hatalmas bravúrral védett.

Nem telt bele tíz perc, ismét a Bundesliga-ősz legkevesebb kapott góljával büszkélkedő Sommer volt a hős. Ezúttal Alessandro Schöpf életerős löketébe kapott bele villámgyors reflexmozdulattal.

A másik oldalon az utánpótlás-válogatott, a piros lapos eltiltását töltő Alex Nübelt helyettesítő Markus Schubertnek is akadt dolga: előbb Alassane Pléa, majd az exschalkés Breel Embolo lövését hatástalanította. Amikor pedig a 21 esztendős hálóőr is verve lett volna, Gregoritsch megmutatta, hogy hátul is lehet rá számítani: Marcus Thuram fejesét kibólintotta a gólvonalon helyezkedve.

A fordulás után pillanatok alatt megtört a jég: Suat Serdar jobbal, 19 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Sommer ezúttal már tehetetlen volt (1–0).

Az 58. percben pedig már 2–0 állt a Veltins Aréna eredményjelzőin, remek kontra végén ugyanis Benito Raman önzetlenül letett labdáját Gregoritsch a hálóba varrta. Az Augsburgtól megszerzett támadónak ezzel összejött a nagy vágya, góllal mutatkozott be új együttesében!

Az utolsó fél órában a Borussia megpróbálta beszorítani a Schalkét, ám hiába került mezőnyfölénybe, két beadás és a 2019-es év német futballistájának megválasztott Matthias Ginter helyzetét leszámítva csak egy Thuram-bomba jelentett veszélyt Schubert kapujára.