Bundesliga: Sancho és a BVB nyolc perc alatt elintézte a Mainzot

2019.04.13. 20:24
A Borussia Dortmund Jadon Sancho vezérletével nyert (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 2–1-re legyőzte a Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában.

A hazaiaknak tulajdonképpen nyolc perc kellett hozzá, hogy pontot tegyenek az összecsapásra: a 17. és a 24. percben is az angol „csodagyerek” Jadon Sancho volt eredményes, aki ezzel már tíz találatnál és 16 gólpassznál jár a 2018–2019-es idényben a német élvonalban.

Sancho első gólja

Sancho az előző szezonban egy gólt már szerzett, így 19 esztendősen és 19 naposan ő lett a Bundesliga történetének legfiatalabb játékosa, aki 11 találatot jegyez.

A Dortmund a folytatásban már „nem szakadt meg” – a Mainz a 83. percben ugyan szépített, ám egyenlítésre már nem futotta, így a BVB 2–1-re nyert, s két ponttal átvette a vezetést a tabellán. Igaz, a Bayern a vasárnapi, Düsseldorf elleni siker esetén újra az élre állhat.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mainz 2–1 (Sancho 17., 24., ill. Quaison 83.)
RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Kampl 16., Werner 28.)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 0–1 (Havertz 63. – 11-esből)
Werder Bremen–Freiburg 2–1 (Klaasseen 77., Gebre Selassie 85., ill. Waldschmidt 93.)
Hannover–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Raffael 53.)
1. FCNürnberg–Schalke 04 1–1 (Kubo 82., ill. Nasztaszics 84.)