nemzetisport.hu 2019.12.01 17:30 Frissítve: 2019.12.01 20:08

Bundesliga: legyőzte Sallaiékat, és újra éllovas a Gladbach

A Borussia Mönchengladbach hazai pályán 4–2-re legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, így ismét élre állt. A másik vasárnapi mérkőzésen a Werder Bremen 3–2-re nyert a Wolfsburg otthonában.

Breel Embolo főszerepet vállalt a Freiburg legyőzésében (Fotó: AFP)

Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Mönchengladbach: Marcus Thuram használta ki a Freiburg védelmének bizonytalanságát, és a kapusról kipattanó labdát közelről a hálóba kotorta. Alig három perccel később egyenlítettek a vendégek, Jonathan Schmid szabadrúgásból vette be a házigazda kapuját (1–1).

A fordulás után gyorsan elhúzott a Borussia: a 46. percben Patrick Herrmann remek passzát Breel Embolo gurította közelről a hálóba, majd a svájci válogatott csatár néhány perccel később büntetőt hibázott – a jobb oldali kapufáról kifelé pattant a lövése. Ez is belefért a Gladbachnak, ugyanis nem sokkal később Herrmann talált be.

A Freiburgnak erre még volt válasza, Lucas Höler révén szépített, Embolo második góljára viszont már nem tudott reagálni a Sallai Rolandot az 56. percben csereként bevető Freiburg, amely így 4–2-es vereséget szenvedett. A Mönchengladbach győzelmével ismét élre állt a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Freiburg 4–2
(Thuram 3., Embolo 46., 71., Herrmann 51., ill. Schmid 6., Höler 58.)
Wolfsburg–Werder Bremen 2–3 (Weghorst 36., William 73., ill. Rashica 13., 83. – az elsőt 11-esből, Bittencourt 39.)

Német labdarúgás L. PAP ISTVÁN

BAYERN MÜNCHEN 3. RÉSZ A sorozat harmadik részében a döcögő nyolcvanas évekről esik szó, benne két magyar trénerrel.

2020.10.08 16:17:37

BAYERN MÜNCHEN, 2. RÉSZ. Sikeres bajor csúcstámadások a hetvenes évek futballszínpadán – főszerepben a háromkirályok.

2020.10.04 17:21:34

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Többször is a padlóról állt fel a Hertha, de nem lett döntetlen, mert a lengyel csatár négy gólja győzelmet hozott a Bayernnek.

2020.10.03 17:41:33

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kiváló futballal tért vissza a kezdőcsapatba a magyar válogatott védő, az ellenfél kapuja előtt is remekelt.