Bundesliga: legyőzte Sallaiékat, és újra éllovas a Gladbach

2019.12.01. 17:30
Breel Embolo főszerepet vállalt a Freiburg legyőzésében (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach hazai pályán 4–2-re legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, így ismét élre állt. A másik vasárnapi mérkőzésen a Werder Bremen 3–2-re nyert a Wolfsburg otthonában.

Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Mönchengladbach: Marcus Thuram használta ki a Freiburg védelmének bizonytalanságát, és a kapusról kipattanó labdát közelről a hálóba kotorta. Alig három perccel később egyenlítettek a vendégek, Jonathan Schmid szabadrúgásból vette be a házigazda kapuját (1–1).

A fordulás után gyorsan elhúzott a Borussia: a 46. percben Patrick Herrmann remek passzát Breel Embolo gurította közelről a hálóba, majd a svájci válogatott csatár néhány perccel később büntetőt hibázott – a jobb oldali kapufáról kifelé pattant a lövése. Ez is belefért a Gladbachnak, ugyanis nem sokkal később Herrmann talált be.

A Freiburgnak erre még volt válasza, Lucas Höler révén szépített, Embolo második góljára viszont már nem tudott reagálni a Sallai Rolandot az 56. percben csereként bevető Freiburg, amely így 4–2-es vereséget szenvedett. A Mönchengladbach győzelmével ismét élre állt a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Freiburg 4–2
(Thuram 3., Embolo 46., 71., Herrmann 51., ill. Schmid 6., Höler 58.)
Wolfsburg–Werder Bremen 2–3 (Weghorst 36., William 73., ill. Rashica 13., 83. – az elsőt 11-esből, Bittencourt 39.)

1. Mönchengladbach 13 9 1 3 28–15 +13 28
2. RB Leipzig 13 8 3 2 36–15 +21 27
3. Schalke 13 7 4 2 24–16 +8 25
4. Bayern München 13 7 3 3 34–18 +16 24
5. Borussia Dortmund 13 6 5 2 28–19 +9 23
6. Freiburg 13 6 4 3 23–17 +6 22
7. Bayer Leverkusen 13 6 4 3 20–17 +3 22
8. Hoffenheim 13 6 3 4 18–20 –2 21