Bundesliga: Sallai ismét gólt lőtt; négyet kapott a Hertha

2018.11.10. 17:22
Sallai Roland (balra) másodszor volt eredményes a Bundesligában (Fotó: AFP, archív)
Dárdai Pál csapata, a több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó Hertha BSC 4–1-es vereséget szenvedett az utolsó helyről elmozduló Fortuna Düsseldorf vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában. Sallai Roland megszerezte második gólját a Bundesligában, de együttese a Freiburg hazai környezetben így is kikapott a Mainztól (1–3), míg a Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim 2–1-re legyőzte az Augsburgot.

A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC a forduló előtt még sereghajtó Fortuna Düsseldorfhoz látogatott. A magyar szakember az első félidőben nehéz helyzetbe került, hiszen két alapemberét, a megsérülő Niklas Starkot és a két sárga lappal kiállított Maximilian Mittelstädtet is elveszítette, majd a szünetben taktikai okokból lecserélte középcsatárát, Vedad Ibisevicet. Fiának, ifj. Dárdai Pálnak – akit a német sajtó és a barátok Palkóként különböztetnek meg tőle – ezúttal nem adott lehetőséget.

KÖLNI GÓLZUHATAG

A másodosztályban az 1. FC Köln hazai pályán 8–1-re (!) kiütötte a Dynamo Dresdent, így továbbra is három pont távolságban követi a listavezető Hamburgot, amely szombaton az Erzgebirge Aue vendégeként nyert (3–1). A „kecskéseknél” mesterhármast ért el Simon Terodde, aki a mostani idényben az eddigi 12 meccsén 16-szor volt eredményes a Bundesliga 2-ben.

A hazaiak a fordulás után kihasználták az emberelőnyt, és nemcsak nyertek, hanem gólkülönbséget is javítottak (4–1), így elmozdultak az utolsó helyről, mivel a Stuttgart „csak” 2–0-ra nyert Nürnbergben. A Düsseldorfban a 83. percben becserélt Benito Raman kétszer is betalált.

Megszerezte második gólját a Bundesligában Sallai Roland, aki a szünetben, kétgólos hátránynál állt be a Freiburgba a Mainz ellen, majd a 72. percben egy kapusról kipattanó labdát a kapuba lőve közelebb segítette csapatát a pontszerzéshez (1–2). Két perccel később azonban az első négy idegenbeli meccsükön csak egy gólt szerző mainziak harmadszor is betaláltak, így az utolsó negyedórára már nem maradt izgalom.

SALLAI ROLAND GÓLJA

A Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim fennállása legfiatalabb átlagéletkorú (26 év, 322 nap) kezdőcsapatával fogadta az Augsburgot, amely nem állt távol attól, hogy pontot raboljon a Rhein-Neckar-Arenából, ám a 82. percben becserélt Reiss Nelson találatának köszönhetően a Bajnokok Ligája-résztvevő hazai együttes megnyerte a meccset. Az Arsenaltól kölcsönkapott támadó remekül érkezett a Szalai Ádám lövése után a kapusról kipattanó labdára.

A magyar válogatott támadó a korábbi nyolc meccsén öt gólt szerzett az Augsburg ellen, de ezúttal nem talált be, így az 50. Bundesliga-gólja még várat magára.

NELSON GYŐZTES GÓLJA SZALAI LÖVÉSE UTÁN

A Borussia Mönchengladbach a triplázó Alassane Pléa vezérletével 3–1-es győzelmet aratott Brémában. A francia támadó Anthony Modeste után hazája történetének második játékosa, aki mesterhármast ért el a Bundesligában. Erre még Franck Ribéry sem volt képes. Pléa így 11 forduló után nyolc gólnál jár, ezzel jelenleg vezeti a mesterlövészek listáját. A Gladbachban legutóbb Oliver Neuville kezdett hasonlóan eredményesen egy bajnoki idényt, még 2004–2005-ben.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Kramaric 65., Nelson 84., ill. A. Finnbogason 70.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Sahin 59., ill. Pléa 39., 48., 52.)
Freiburg–Mainz 1–3 (Sallai 73., ill. Gbamin 6., Mateta 18., Onisiwo 75.)
Fortuna Düsseldorf–Hertha BSC 4–1 (Uszami 51., Hennings 63., Raman 84., 92., ill. Selke 88.)
Nürnberg–VfB Stuttgart 0–2 (Baumgartl 68., Thommy 82.)

KÉSŐBB
18.30: Borussia Dortmund–Bayern München (Tv: Sport2)

VASÁRNAP
15.30: RB Leipzig–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)
18.00: Eintracht Frankfurt–Schalke

PÉNTEKI EREDMÉNY
Hannover–Wolfsburg 2–1 (Maina 31., Bebou 62. – 11-esből, ill. Weghorst 82. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 10 7 3 30–10 +20 24
2. Mönchengladbach 11 7 2 2 26–13 +13 23
3. Bayern München 10 6 2 2 18–11 +7 20
4. RB Leipzig 10 5 4 1 19–9 +10 19
5. Hoffenheim 11 6 1 4 24–15 +9 19
6. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 23–13 +10 17
7. Werder Bremen 11 5 2 4 19–19 0 17
8. Hertha 11 4 4 3 16–17 –1 16