Bundesliga: Sallai gólja zárta le a Freiburg Köln elleni győzelmét – videó

2023.12.17. 17:36
Sallai nagyot ugrott örömében (Fotó: Getty Images)
Az SC Freiburg 2–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német labdarúgó Bundesliga 15. fordulójának vasárnapi játéknapján. A hazaiak második gólját Sallai Roland szerezte.

Erről a mérkőzésről sem hiányzott a Német Futball-liga (DFL) lehetséges nagybefektetője elleni szurkolói tüntetés. A fanatikusok szűk negyedórával a kezdőrúgás után kezdtek akcióba: az eddig látott csokoládépénzek mellett Freiburgban csokitojások is a pályára hullottak. Az akció ezúttal már nem érte felkészületlenül a rendezőket, a „hagyományos”, kézzel vödörbe gyűjtés mellett levélporszívó gépet is bevetettek a pálya letakarításához – hét perc szünet után folytatódhatott a játék.

A mérkőzés első felében még a Köln volt a veszélyesebb, a szünet után viszont a breisgauiak felülkerekedtek a Rajna-partiakon. Ehhez kellett az is, hogy a vendégek a 62. percben emberhátrányba kerültek: Julian Chabot egy rosszul sikerült becsúszás után megkapta a második sárga lapját.

Tíz perccel ezután megszerezte a vezetést a Freiburg: a nem sokkal korábban beálló Sallai ívelt be balról, Merlin Röhl fejesét a kapus még hárította, a kipattanót azonban Michael Gregoritsch közelről a kapuba küldte. Már a hosszabbítás végén jártunk, amikor ismét talpra ugrottak a hazai szurkolók: Gregoritsch beadásából Sallai Roland bólintott a kapuba. 2–0

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
Freiburg–1. FC Köln 2–0
(Gregoritsch 72., Sallai 90+5.)
Kiállítva: Chabot (62., Köln)
Később
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3–0 (Boniface 14., J. Frimpong 52., Wirtz 57.)
Bayern München–VfB Stuttgart 3–0 (Kane 2., 55., Kim Min Dzse 63.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Péntek
Mönchengladbach–Werder Bremen 2–2 (Reitz 45., 49., ill. Borré 7., Ducksch 76.)
Szombat
Augsburg–Borussia Dortmund 1–1
(Demirovic 23., ill. Malen 35.)
Darmstadt–Wolfsburg 0–1(Majer 63.)
Mainz–Heidenheim 0–1 (Pieringer 12.)
Bochum–Union Berlin 3–0 (Aszano 45+5., Paciencia 54., Stöger 78. – 11-esből)
Union: Schäfer András a 60. percben állt be csereként.
RB Leipzig–Hoffenheim 3–1 (Klostermann 34., Forsberg 70., Simakan 74., ill. Kabak 42.)