Bundesliga: Sallai centikre járt a góltól, csapata kikapott

2018.09.30. 19:51
Finnbogason első meccsét játszhatta a 2018–2019-es szezonban – mesterhármas lett belőle (Fotó: Twitter)
A sérüléséből visszatért Alfred Finnbogason három gólt szerzett a Freiburg ellen. Az Augsburg 4–1-re megverte Sallai Rolandékat a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójának záró mérkőzésén.

Az Augsburg már a 19. percben megszerezte a vezetést Caiuby fejesével (1–0). A Freiburg – soraiban ezúttal is Sallai Rolanddal – negyedóra elteltével ismét kapitulált, ezúttal a 2018–2019-es szezonban első alkalommal pályára lépő Alfred Finnbogason vette be közvetlen közelről, sarokkal Schwolow kapuját (2–0).

A 49. percben szépített a Freiburg: Niederlechner közeli lövését az augsburgi kapus nagy bravúrral védte, a kipattanóra Sallai érkezett, ám a gólvonalon fekvő Hinteregger ezt is ki tudta rúgni, de pont úgy, hogy a szemből érkező Schmidtről a kapuba vágódott a labda – öngól (2–1).

A 68. percben Finnbogason kiharcolt egy tizenegyest, amelyet aztán értékesített is. Hiába találta el az irányt Schwolow, védeni nem tudta a jobb alsó sarokba vágódó lövést (3–1).

Az izlandi támadó parádéjának ráadásul ezzel még nem volt vége: a 83. percben harmadszor is beköszönt, ezúttal a csereként beálló Hahn centerezését váltva gólra (4–1).

Sallai Roland végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Augsburg–Freiburg 4–1 (Caiuby 19., Finnbogason 34., 68. – 11-esből, 83., ill. Schmid – öngól 49.)

KORÁBBAN
Schalke 04–Mainz 05 1–0(Schöpf 11.)
Hoffenheim–RB Leipzig 1–2(Kramaric 93. – 11-esből, ill. Y. Poulsen 53., 73.)
VfB Stuttgart–Werder Bremen 2–1(Donisz 19., G. Castro 75., ill. Zieler 68. – öngól)
Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 2–2(Steffen 12., Weghorst 59., ill. Pléa 7., T. Hazard 48.)
Nürnberg–Fortuna Düsseldorf 3–0(Behrens 28. – 11-esből, Ishak 64., Palacios 78.)
Bayer Leverkusen–Borussia Dortmund 2–4(Weiser 9., Tah 39., ill. Bruun Larsen 65., Reus 69., Alcácer 85., 94.)
Frankfurt–Hannover 4–1 (N'Dicka 36., Rebic 45+1., De Guzmán 59., Jovics 89., ill. Muslija 86.)