Bundesliga: Sallai betalált és nyertek, idegenben ikszelt az RB Leipzig

CS. M.CS. M.
2020.03.07. 17:43
Sallai Roland először talált be a 2019–2020-as Bundesliga-idényben (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján a bajnoki címért küzdő lipcseiek gól nélküli döntetlent játszottak Wolfsburgban (0–0), miközben Sallai Roland gólt szerzett a Freiburgban és nyerni tudott a csapata (3–1), míg a Hertha kétgólos hátrányból mentett pontot a Brement fogadva (2–2).

WOLFSBURG–RB LEIPZIG 0–0
A hazaiak úgy fogadták a bajnoki címért küzdő lipcseieket, hogy a legutóbbi hét tétmeccsükből egyet sem veszítettek el, ráadásul az Európa-ligában is továbbjutottak.

A vendégek esélyeshez méltóan próbálták ráerőltetni akaratukat a Wolfsburgra, többet is birtokolták a labdát, sőt komoly helyzetekig jutottak, ám nem sikerült őket góllal befejezni. Ziccerek a jól kontrázó hazaiak előtt is adódtak, de a befejezések itt sem működtek, így gól nélküli döntetlent játszottak a felek.

HERTHA BSC–WERDER BREMEN 2–2
Kiesési helyosztót rendeztek a német fővárosban szombat délután – a Hertha december közepe óta nem szerzett három pontot hazai pályán, míg a brémaiak zsinórban hat elvesztett bajnoki után utaztak Berlinbe. A vezetést ennek ellenére már a 3. percben megszerezték a vendégek – Joshua Sargent a tizenhatoson kívülről talált be (0–1). Három perccel később Davy Klaassen révén már kétgólos volt a Werder előnye (0–2).

Ezután jött a feltámadás: előbb a 41. percben Niklas Stark fejese, majd a 61. percben Matheus Cunha tizenhatoson belüli próbálkozása kötött ki a hálóban, ezzel egyenlíteni tudott a Hertha (2–2).

FREIBURG–UNION BERLIN 3–1

Látszólag a forduló utáni felsőházi tagság volt az összecsapás tétje, ám a Freiburg még az európai kupaporond eléréséről is álmodozhatott, egy esetleges győzelem esetén. A hazaiaknál a Dortmund elleni bajnokit követően ezúttal is kezdő volt Sallai Roland, sőt mi több, a magyar válogatott szélső a 34. percben egy szöglet utáni fejes góllal megszerezte a vezetést csapatának (1–0).

A hazaiak a második játékrészt is jól kezdték, az 55. percben Christian Günter tekert a bal felsőbe, ezzel kétgólosra növelve a különbséget (2–0). A berliniek azonban nem adták fel, és a 61. percben Sebastian Andersson révén szépíteni tudtak (2–1). A meccset végül Robin Koch fejese döntötte el a 82. percben (3–1.)

BAYER LEVERKUSEN–EINTRACHT FRANKFURT 4–0
Bár mindkét együttes ott van az Európa-liga nyolcaddöntőjében, a bajnokságban egészen máshogy szerepelnek. A hazaiak a legutóbbi négy meccsükből hármat megnyertek és a BL-helyekre pályáznak, míg a vendégek az alsóházban tanyáznak. Ez a meccs is ennek megfelelően indult, Kai Havertz már a 4. percben megszerezte a Leverkusennek (1–0).

A folytatásban felőrölte ellenfelét a Bayer – Karim Bellarabi a 14. percben kétgólosra növelte az előnyt (2–0), majd a második félidőben kétszer is villant Paulinho, a 49. és az 55. percben (4–0). Havertz, valamint Bellarabi góllal és gólpasszal, Paulinho pedig a két találata mellett egy gólpasszal zárta a mérkőzést.

SCHALKE 04–HOFFENHEIM 1–1
Mindkét csapat pocsék formában volt előzetesen – a Schalke a legutóbbi öt bajnokiján mindössze három pontot szerzett, de ugyanennyi meccs alatt a Hoffenheim is csak négyet gyűjtött.

A vezetést a hazaiak szerezték meg Weston McKennie szólógólja révén a 20. percben (1–0), de Cristoph Baumgartner a 69. percben egyenlített egy szöglet után (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Wolfsburg–RB Leipzig 0–0
Hertha BSC–Werder Bremen 2–2 (Stark 41., Matheus Cunha 61., ill. Sargent 3., Klaassen 6.)
Freiburg–Union Berlin 3–1 (Sallai 34., Günter 55., R. Koch 82., ill. S. Andersson 61.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–0 (Havertz 4., Bellarabi 14., Paulinho 49., 55.)
Schalke 04–Hoffenheim 1–1 (McKennie 20., ill. Baumgartner 69.)
Később
18.30: Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!