Gulácsi kivédte Szalai szemét, Orbán mentett pontot a Leipzignek

2019.02.25. 20:28
A labdáért küzdő Willi Orbán és Andrej Kramaric is főszerepet vállalt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 23. fordulójának hétfői mérkőzésén a Hoffenheim a 89. percig vezetett Lipcsében, de ekkor Willi Orbán válaszolni tudott Andrej Kramaric találatára, a végeredmény 1–1. Az RB Leipzigben Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 69. percben állt be a Hoffenheimbe. Szalai bebiztosíthatta volna a hajrában a vendégsikert, ám fejesét Gulácsi nagy bravúrral védte – néhány perccel később jött Orbán, és egalizált.

Az egyik csapat jó formában, a másik remek idegenbeli sorozatban, mi kell még? – tehettük fel a teoretikus kérdést a mérkőzés előtt. Jobb futball – válaszolhattuk meg negyvenöt perc múlva, mivel az RB Leipzig–Hoffenheim találkozó első félideje várakozáson aluli csatát hozott, lövést és helyzetet pedig alig, hiába volt jó a tempó.

Tulajdonképpen csak két tiszta helyzet alakult ki, az egyikből gól lett: a 22. percben a Hoffenheim agresszív labdaszerzéssel létszámfölénybe került, Isak Belfodil szépen továbbított Joelintonnak, aki a jobb oldalról kapura lőtt. Gulácsi Péter kiütötte a labdát, ám pont a leshatáron ólálkodó Andrej Kramaric elé, akinek csak az üres kapuba kellett továbbítania (0–1). Az egyetlen nagy hazai lehetőség a félidő végén Konrad Laimer előtt adódott, ám a lipcsei 27-es nem túl jó lövését Oliver Baumann védte. Az első félidő a Hoffenheim elképzelései szerint alakult – és a 2018–2019-es bajnokságban rekordnak számító szabálytalanságszámot hozott.

A második félidő elején Julian Nagelsmann egy igen szép méretű papírlapon küldte be taktikai utasításait, a rögtönzött olvasókör után Kerem Demirbay el is tüntette a „haditervet”. A félidő első ziccere a Leipzig előtt adódott: egy jobb oldalról kapu elé ívelt szabadrúgás megcsúszott és a hosszún várakozó Willi Orbán elé került, a magyar válogatott védő közeli fejesét Baumann hatalmas bravúrral hárítani tudta.

Szalai Ádám a 69. percben érkezett a Hoffenheimbe (Belfodilt váltotta), így a hajrára már három magyar válogatott játékos volt a pályán. Az RBL többször is teljesen kapuja elé tudta szorítani a vendégcsapatot, ám helyzetet ritkán tudott kidolgozni, amikor igen, akkor meg egy vendégvédő mindig közbe tudott lépni. A 85. perc magyar „csúcstalálkozót” hozott, Kramaric remek beadását Szalai bólintotta kapura látványos mozdulattal, Gulácsi éppoly látványosan hárított és szögletre nyomta a labdát – eldőlhetett volna a mérkőzés.

Nem dőlt el, és a végszó a hazaiaké volt: Marcel Halstenberg bal oldali lapos centerezését a 89. percben Willi Orbán becsúszva lőtte a kapuba, megszerezve idénybeli negyedik bajnoki találatát(1–1)!Az RBL lendületbe jött és megpróbálta kicsikarni a győzelmet – nem sikerült, a Hoffenheim ponttal távozott, és kilencmeccsesre hosszabbította meg klubrekordnak számító idegenbeli bajnoki veretlenségi sorozatát. Más kérdés, hogy ennek a pontnak nem biztos, hogy felhőtlenül örülnek a kék-fehérek – hiszen közel álltak a három megszerzéséhez.