Kiütés! Az RB Leipzig ötöt számolt a halovány Herthára

2019.03.30. 18:24
A triplázó Yussuf Poulsen bizonyult a mezőny legjobbjának (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig labdarúgócsapata a német Bundesliga 27. fordulójában kiütéses, 5–0-s győzelmet aratott Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC felett. A lipcseiek két magyar válogatott játékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést. A Hertha 2016 tavasza óta először szenvedett ekkora különbségű vereséget a Bundesligában.

Az első félidő tükörsima volt, persze ezt a házigazdák egyáltalán nem bánták: a nem túl tempós első tíz perc után az RB Leipzig fölénybe került, és magabiztosan vonta irányítása alá a mérkőzést. A 17. percig tartott, míg megszerezte a vezetést a lipcsei csapat, méghozzá egy mesteri akcióval: Kevin Kampl ívelte előre a labdát, Timo Werner okosan hagyta azt, mert látta, hogy a remek ütemben bemozgó Emil Forsbergnek pont jó lesz. Forsberg remekül vette át a labdát, ezzel kizárta a Hertha-védőket, majd a kapus fölött a hálóba emelt (1–0).

A gól után semmit sem változott a játék képe, sőt, az RBL még nagyobb fölénybe került, és könnyűszerrel tudta kontrollálni a játékot. A 27. percben jött a második, egy bizarr védelmi leállás után: egy előreívelt, majd megcsúsztatott labdát követően lest reklamáltak visszafutás helyett a berliniek, Yussuf Poulsen lecsapott és elvitte a labdát, a hátvédsor mögé kerülve ezzel. Timo Wernerhez passzolt, Werner úgy gondolta, hogy van a jónál is jobb helyzet, így az üres kapura érkező Poulsen elé passzolt vissza, csatártársa meg befejezte a támadást (2–0). Ez volt Poulsen tizenharmadik gólja a 2018–2019-es bajnoki idényben – és ha a Werner, Poulsen duó egyik tagja betalált egy Bundesliga-mérkőzésen ebben az évadban, akkor a Leipzig mindig győzött is.

Mivel az első félidőben a Hertha csak egy „eltört” Salomon Kalou-lövést tudott felmutatni, sok veszély látszólag nem fenyegette a hazai győzelmet – Dárdai Pál némiképp gondterhelten mehetett az öltözőbe.

A második félidőben már csak romlott a Hertha magyar vezetőedzőjének estéje, mivel az RB Leipzig nemes egyszerűséggel lemosta a berlinieket. Az 56. és a 64. perc között háromszor is a vendégek kapujába került a labda: Yussuf Poulsen előbb okosan belsőzött Forsberg előkészítését követően (3–0), aztán remekül átemelte a kapust Tyler Adams fantasztikus, saját térfeléről adott kiugratása után (4–0, mesterhármas), majd Amadou Haidara is befejezett egy teljesen kijátszott kontrát (5–0).

A végeredmény maradt 5–0 (a Hertha ellen különösen gólerős Timo Werner most csak gólpasszokat jegyzett így), ami híven tükrözte a játék képét. Gulácsi Péternek a kapuban és Willi Orbánnak a védelem tengelyében szinte dolga sem akadt – hisz a berlinieknek alig-alig volt veszélyes támadásuk. A Hertha 2016. április 3. óta (akkor a Borussia Mönchengladbachtól kapott ki 5–0-ra) legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Bundesligában.

Gulácsi Péter ebben a bajnokságban 14. alkalommal húzta le a rolót, az utóbbi négy meccsén mindig. A legutóbbi kilenc bajnoki mérkőzésén pedig kétszer kapitulált összesen – kapuja szinte bevehetetlen.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

RB Leipzig–Hertha BSC 5–0 (Forsberg 17., Y. Poulsen 27., 56., 62., Haidara 64.)
DÉLUTÁNI EREDMÉNYEK

Borussia Dortmund–Wolfsburg 2–0 (Paco Alcácer 91., 94.)
Werder Bremen–Mainz 3–1 (Raschica 3., M. Kruse 36., 63., ill. Quaison 52.)
Freiburg–Bayern München 1–1 (Holer 3., ill. Lewandowski 22.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Hennings 6., 16., Stöger 12., ill. Zakaria 83.)
Nürnberg–Augsburg 3–0 (Ishak 52., M. Pereira 88., Lowen 92.)
KORÁBBAN

Hoffenheim–Bayer Leverkusen 4–1 (Belfodil 10., 61., S. Bender 51. – öngól, Kramaric 79., ill. Volland 17.)