Bundesliga: kiesési helyosztón öt gólt kapott Stuttgartban Doll csapata

2019.03.03. 17:26
Mario Gomez és Ozan Kabak – az első félidőben összesen három gólt szereztek (Fotó: AFP)
A VfB Stuttgart 3–0-s első félidő után 5–1-re legyőzte a Hannovert saját közönsége előtt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában, ezzel ötpontos előnyre tett szert a biztos kieső helyen álló, Thomas Doll vezette ellenféllel szemben az osztályozót érő 16. pozícióban.

A Stuttgartban kezdőként pályára lépő Ozan Kabak a dortmundi Jadon Sancho után a második 2000. január 1-je után született játékos lett, aki duplázni tudott – ő szerezte a VfB második és harmadik találatát is.

A vendégek teljesítményét jól jellemzi, hogy az első félidőben nemhogy kapura tartó lövésük nem volt, de labdába sem értek a hazai tizenhatoson belül...

A Hannover az idei hét bajnokijából csupán egyet tudott megnyerni, a másik hat találkozóján vereséget szenvedett a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Hannover 96 5–1 (Mario Gomez 4., Ozan Kabak 16., 45., Zuber 78., 81., ill. Jonathas 69.)
KÉSŐBB
18.00:
Wolfsburg–Werder Bremen (Tv: Sport2)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 1–5
(Stindl 37., ill. Javi Martínez 2., Th. Müller 11., Lewandowski 47., 90. – a másodikat 11-esből, Gnabry 75.)
Schalke 04–Fortuna Düsseldorf 0–4 (Lukebakio 35. – 11-esből, Kownacki 62., 84., Raman 68.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 2–0 (Aránguiz 4., Bailey 72.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 3–2 (Rebic 20., Haller 89., Paciencia 97., ill. Joelinton 43., Belfodil 60.)
Hertha BSC–Mainz 05 2–1 (Grujics 50., Stark 60., ill. Stark 46. – öngól)
Nürnberg–RB Leipzig 0–1 (Klostermann 40.)