Bundesliga: őrzi dobogós helyét a Mönchengladbach

2018.11.04. 17:21
Thorgan Hazard (10) szerzett vezetést (Forrás: AFP)
A Borussia Mönchengladbach hazai pályán 3–0-ra nyert az utolsó előtti helyen álló Fortuna Düsseldorf ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában, ezzel a Mainz–Werder Bremen találkozó végeredményétől függetlenül biztos, hogy dobogós pozícióban marad a hétvége után is.

A gól nélküli első félidő után Thorgan Hazard szerzett vezetést a hazaiaknak büntetőből (1–0), majd a 67. percben Jonas Hofmann duplázta meg a Mönchengladbach előnyét (2–0). A hajrában Hazard másodszor is betalált, ezzel beállítva a 3–0-s végeredményt.

A Borussia ezzel legrosszabb esetben is a harmadik helyen zárja a fordulót, míg a Düsseldorf maradt az utolsó előtti, 17. pozícióban.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Mönchengladbach–Düsseldorf 3–0
(T. Hazard 48., 82. – az elsőt 11-esből, J. Hofmann 67.)

KÉSŐBB
18.00:
Mainz–Werder Bremen

KORÁBBAN
Hertha BSC–RB Leipzig 0–3 (Werner 7., 53., Matheus Cunha 75.)
Bayern München–Freiburg 1–1(Gnabry 80., ill. Höler 89.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 1–4 (Bellarabi 30., ill. Nelson 19., Joelinton 34., 73., Grifo 49. – 11-esből)
Augsburg–Nürnberg 2–2 (A. Finnbogason 11., J. Schmid 59., ill. Fuchs 54., Mühl 88.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–1 (Reus 22.)
Schalke 04–Hannover 96 3–1 (Bentaleb 57. – 11-esből, Embolo 72., Uth 85., ill Weydandt 71.)

1. Borussia Dortmund 10 7 3 30–10 +20 24
2. Mönchengladbach 10 6 2 2 23–12 +11 20
3. Bayern München 10 6 2 2 18–11 +7 20
4. RB Leipzig 10 5 4 1 19–9 +10 19
5. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 23–13 +10 17
6. Werder Bremen 9 5 2 2 17–14 +3 17
7. Hoffenheim 10 5 1 4 22–14 +8 16
8. Hertha 10 4 4 2 15–13 +2 16