Bundesliga: őrült végjáték Berlinben – győzött a Hertha!

2016.08.28. 17:27
Dárdai Pál (jobbra) így örült a második Hertha-gólnak (Fotó: AFP)
A Hertha BSC 2–1-ra legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) nyitó fordulójában.

A Dárdai Pál vezette Hertha az egész mérkőzésen mezőnyfölényben játszott, kapura viszont nem volt igazán veszélyes, az első félidőben nem tudott lehetőségeket kidolgozni.

A 62. percben aztán megtört a jég, egy nagyszerű összjáték végén Vladimír Daridához került a labda, a cseh játékmester pedig 16 méterről kilőtte a kapu bal sarkát (1–0).

Nyolc perccel később Vedad Ibisevic kettőre növelhette volna a fővárosiak előnyét, ám a támadó tíz méterről estében a kapu mellé bombázott.

A 93. percben a Freiburg csapatkapitánya, Nicolas Höfler kiegyenlített! A középpályás egy szögletet követően fejelt a berlini kapuba (1–1). A slusszpoén a 95. percben jött, ekkor Julian Schieber elképesztő szerencsétlenkedés után a Freiburg hálójába gurított, így a Hertha 2–1-es sikerrel nyitotta a német élvonal 2016–2017-es kiírását.

Schieber győztes gólja

Ez a találkozó volt egyébként Dárdai Pál 50. Bundesliga-meccse a berliniek vezetőedzőjeként.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ

Hoffenheim–RB Leipzig 2–2 (Rupp 55., Uth 83., ill. Kaiser 58., Sabitzer 90.)
Hertha–Freiburg 2–1 (Darida 62., Schieber 95., ill. Höfler 93.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–1
(A. Hahn 45+1., Stindl 85., ill. Pohjanpalo 79.)
Borussia Dortmund–Mainz 2–1 (Aubameyang 17., 89. – a másodikat 11-esből, ill. Muto 93.)
1. FC Köln–Darmstadt 2–0