Bundesliga: óriási pofont kapott a Bayern; Gulácsiék megszórták Szalaiékat

H. K.H. K.
2019.11.02. 17:27
Óriási pofonba szaladt bele a Bayern München (Fotó: AFP)
A Bayern München nagy meglepetésre 5–1-re kikapott a Frankfurttól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában. Gálázott az RB Leipzig is, amely 8–0-ra kiütötte a Mainzot.

A Bayern München már a kilencedik percben emberhátrányba került a Frankfurt otthonában, miután Jérome Boateng a tizenhatosnál buktatta ellenfelét.

A folytatásban Filip Kosztics révén megszerezte a vezetést a Frankfurt, majd kétgólos előnybe került, ám Robert Lewandowski még szépíteni tudott. A második félidőben aztán jött a nagy pofon – Niko Kovacékon további háromszor kifogott a Frankfurt, így a vége nagyon csúnya lett, a Bayern München 5–1-re kikapott.

A bajorok 2009 áprilisa óta nem kaptak öt gólt a Bundesligában.

A Gulácsi Péterrel a kezdőjében kiálló RB Leipzig gálázott, és az első félidőben már 5–0-ra ment a Mainz ellen, amelyben kezdett Szalai Ádám, de a 40. percben lecserélték. A lipcseiek a második játékrészben sem vettek vissza, az ötvenedik percben már héttel vezettek, a vége pedig 8–0 lett.

Timo Werner hat kanadai ponttal, három góllal és három assziszttal zárta a Mainz elleni találkozót. Legutóbb Viorel Ganea (VfB Stuttgart) volt képes ilyen teljesítményre a Bundesligában, több mint tizennyolc évvel ezelőtt, 2001. február 3-án.

A Freiburgban betalált Sallai Roland, ám nem örülhetett sokáig, a visszanézés után ugyanis érvénytelenítették a gólját. Csapata 2–2-t ért el Brémában. Sallai kezdett, és a 88. percig volt a pályán. A Borussia Dortmund a második félidőben háromszor is eredményes volt, és 3–0-ra felülmúlta a bajnokságban egyedüliként veretlen Wolfsburgot.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Union Berlin–Hertha 1–0 (Polter 91. – 11-esből)

Borussia Dortmund–Wolfsburg 3–0
(T. Hazard 53., Guerreiro 59., Götze 88. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Bayern München 5–1 (Kosztics 25., Sow 33., D. Abraham 49., Hinteregger 61., Paciencia 85., ill. Lewandowski 27.)
Leverkusen–Mönchengladbach 1–2 (Volland 25., ill. Wendt 18., M. Thuram 42.)
RB Leipzig–Mainz 8–0 (Sabitzer 5., Werner 30., 48., 87., Nkunku 35., Halstenberg 39., Poulsen 44., Mukiele 50.)
Werder Bremen–Freiburg 2–2 (Rashica 9., Gebre Selassie 59., ill. Petersen 28., 94.)