nemzetisport.hu 2018.04.28 19:43 Frissítve: 2018.04.29 09:23

Bundesliga: kétgólos hátrányból jött vissza a Hertha, Dárdai Palkó bemutatkozott

A Bayern München simán, 4–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában. A Dárdai Pál irányította Hertha kétgólos hátrányból jött vissza az Augsburg ellen, és szerzett így végül egy pontot. A Freiburgban elszenvedett vereségével kiesett az első osztályból a Köln.

Óriási hajrával, kétgólos hátrányból jött vissza a Hertha (Fotó: AFP)

A Bayern számára tulajdonképpen már nem maradt tétje a Frankfurt elleni mérkőzésnek, ám nem árt megemlíteni, hogy két pikantériája is volt a találkozónak, egyrészt e két együttes vívja hamarosan a kupadöntőt, másfelől a vendégek trénere épp a következő csapata ellen vezethette a jelenlegit: mint ismert, a következő idénytől Niko Kovac lesz a müncheniek vezetőedzője.

Jupp Heynckes, a hazaiak mestere alaposan felforgatta a gárdáját a jövő heti, Real Madrid elleni BL-visszavágó miatt, s a Bayernben három fiatal futballista (Franck Evina, Meritan Shabani és Niklas Dorsch) is most debütált a német élvonalban.

Dorschnak nem is sikerülhetett volna jobbra a bemutatkozás, a 20 éves támadó a 44. percben nagyszerű passzt kapott Sandro Wagnertől, majd hét méterről nem hibázott, higgadtan az Eintracht hálójába belsőzött (1–0).

A bajorok az első és a második félidőben is nagy mezőnyfölényben játszottak, ám a második játékrészben helyzetet a 76. percig nem tudtak kialakítani, ekkor viszont kettőre növelték az előnyüket, ezúttal Wagner ünnepelhetett (2–0).

A Frankfurt erejéből a szépítésre ugyan még futotta, ám az összecsapás végül 4–1-es hazai sikerrel zárult, a München ugyanis a hajrában még kétszer betalált.

Dárdai Pál Herthája a 32. percben egy roppant szerencsétlen találattal került hátrányba – Michael Gregoritsch, az Augsburg játékosa távolról lövésre vállalkozott, az megpattant, Rune Jarstein pedig vélhetően elnézte a labda ívét, amely lecsapódott, s a „lyukra vetődő" kapus kezei között a kapu jobb alsó sarkába pattant (0–1).

A 61. percben Sergio Córdova is betalált, ami után már kettővel mentek a vendégek. Dárdai együttese hatalmas hajrába kezdett, aminek meg is lett az eredménye: a 84. percben Vedad Ibisevic szépített büntetőből, míg három perccel később Davie Selke fejezett be góllal egy támadást, azaz a Hertha a sírból hozta vissza a találkozót, és szerzett egy pontot.

A 71. percben egyébként beállt Dárdai Palkó is, aki most debütált a Bundesligában!

A Freiburg Nils Petersen duplájával otthon tartotta a három pontot a Köln ellen – Petersen 15. alkalommal volt eredményes a 2017–2018-as idényben, amivel eddig ő a leggólerősebb német a Bundesliga jelenlegi kiírásában.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Bayern München–Eintracht Frankfurt 4–1 (Dorsch 44., Wagner 76., Rafinha 87., Süle 90.,  ill. Haller 78.)
Hertha BSC–Augsburg 2–2 (Ibisevic 84. – 11-esből, Selke 87., ill. Gregoritsch 32., Córdova 61.)
Freiburg–1. FC Köln 32 (N. Petersen 14., 52., Höler 92., ill. Bittencourt 82., 87.)
Schalke–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Caligiuri 45+3. – 11-esből, ill. Raffael 32.)
Wolfsburg–Hamburger SV 13 (Brekalo 78., ill. B. Wood 42. – 11-esből, Holtby 45+1., Waldschmidt 93.)

KÉSŐBB
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 0–1 (Gentner 67.)

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.