Bundesliga: nyert a történelmet író Dortmund; kiesett a Hannover

2019.05.11. 17:34
Thomas Delaney ezzel a mozdulattal szerezte a Dortmund második gólját (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 3–2-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában, és mivel a Bayern München nem tudott nyerni az RB Leipzig ellen, Lucien Favre együttese megőrizte matematikai esélyét a bajnoki címre.

Az előző két bajnokiján mindössze egyetlen pontot szerző Dortmund az utolsó esélyét próbálta megragadni a Fortuna Düsseldorf ellen, a fekete-sárgáknak mindenképpen nyerniük kellett, amennyiben életben akarták tartani bajnoki reményeiket. Az első félidőt végigtámadó hazaiak végül Christian Pulisic góljával szerezték meg a vezetést a játékrész hajrájában, s bár a vendégcsapat a szünet után rögtön egyenlített, nem sokkal később Thomas Delaney lövésével ismét a Borussia került előnybe (2–1). Ezzel a Dortmund lett az első olyan csapat a Bundesligában, amely egy idényen belül az összes hazai meccsén legalább kétszer betalált!

A Düsseldorf öt perccel később ismét egalizálhatott volna, ám Dodi Lukebakio a bal alsó mellé lőtte a megítélt tizenegyest. Az utolsó percekben volt még egy gyors gólváltás – azt megelőzően pedig egy kiállítás a vendégektől –, de ez már nem osztott, nem szorzott (3–2). A Dortmund végül nehezen, de megszerezte a három pontot, és az utolsó fordulóban abban a tudatban lép pályára a Mönchengladbach otthonában, hogy győzelem – és a Bayern veresége – esetén meglehet az aranyérem.

Dárdai Pál minden bizonnyal az utolsó idegenbeli bajnokiján irányította a Hertha BSC-t, amely elképesztő izgalmak után, Salamon Kalou 92. percben értékesített tizenegyesével nyert Augsburgban 4–3-ra.

A Hannover ugyan 3–0-ra legyőzte a Sallai Rolandot a szünetben becserélő Freiburgot, ám mivel a Stuttgart is hasonló eredménnyel zárt a Wolfsburg ellen, biztossá vált, hogy Thomas Doll együttese búcsúzik a német élvonaltól. A Stuttgart a kiesést egyelőre elkerülte, de osztályozót kell majd játszania a másodosztály harmadik helyezettje ellen.

Hazai pályán szenvedett vereséget a Hoffenheim a Werder Brementől, így eldőlt, hogy Szalai Ádám csapata nem indulhat a Bajnokok Ligája következő kiírásában, sőt az Európa-liga-szereplést sem lesz könnyű kiharcolnia a gárdának. A magyar támadót az 57. percben lecserélték.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

Hoffenheim–Werder Bremen 0–1 (Eggestein 39.)
Borussia Dortmund–Fortuna Düsseldorf 3–2 (Pulisic 41., Delaney 53., M. Götze 92., ill. Fink 47., Kownacki 95.)
Bayer Leverkusen–Schalke 1–1 (Havertz 31., ill. Burgstaller 47.)
RB Leipzig–Bayern München 0–0
VfB Stuttgart–Wolfsburg 3–0 (G. Castro 45+1., Donisz 55., Didavi 84.)
Augsburg–Hertha BSC 3–4 (Hahn 10., Gregoritsch 50., 70. – az elsőt 11-esből, ill. Plattenhardt 47., Grujics 66., Kalou 75., 92. – a másodikat 11-esből)
Hannover–Freiburg 3–0 (Anton 39., Bebou 51., Walace 81.)
Nürnberg–Borussia Mönchengladbach 0–4 (Drmic 56., Mühl 63. – öngól, T. Hazard 65., Zakaria 80.)