Bundesliga: nyert a Bayern, fordulat a Dortmund meccsén

2015.12.19. 17:28
Thomas Müller egyéni rekordot jelentő góljával a Bayern München 1–0-ra legyőzte idegenben a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának szombati játéknapján, és megerősítette pozícióját a tabella élén. A Dortmund a hajrában kapott gólokkal veszített Kölnben.

HANNOVER–BAYERN MÜNCHEN 0–1HANNOVER–BAYERN MÜNCHEN 0–1

Ugyan Manuel Neuernek volt egy hatalmas bravúrja gól nélküli állásnál – Leon Andreasen fejesét követően a lécre tolta a labdát –, jobbára azért a Bayern járatta a labdát. A 30. percben Robert Lewandowski a kapufát találta telibe, a kipattanóból Thomas Müller is lőtt, de a visszalépő kapus, Ron-Robert Zieler a gólvonalról kivágta a labdát. A 40. percben aztán góllá érett a bajorok fölénye: a kezezésért megítélt büntetőt Thomas Müller értékesítette (0–1).

Thomas Müller gólja

A góllal Müller megdöntötte egyéni rekordját: korábban négyszer szerzett 13 bajnoki gólt egy idényben, ebben a szezonban viszont már 14-nél jár.

A csúcsot jelentő gól egyben győzelmet is ért, hiszen a meglehetősen eseményszegény második félidőben egyik csapat játékosai sem találtak be a kapuba. Az évzáró hagyományosan jól sikerül a Bayernnek: harminc éve nem szenvedett vereséget az esztendő utolsó összecsapásán.

A Bayern csupán tizenhárom egészséges mezőnyjátékost tudott felvonultatni a meccsre, ráadásul a hajrában Arturo Vidal is megsérült – ráfér tehát egy szusszanásnyi pihenő a címvédőre.

Egyébként nemcsak Müller, hanem Neuer számára is különleges volt ez a nap: 300 Bundesliga-meccse közül ez már a 143. olyan volt, amelyen nem kapott gólt; ezzel utolérte a német örökranglistán a korábbi válogatott Uli Steint.

KÖLN–DORTMUND 2–1

A tabella második helyén álló Dortmund Szokratisz Papasztathopulosz fejesével vezetést szerzett a 18. percben, és sokáig jó úton haladt sorozatban a negyedik győzelme felé. Azonban a hetek óta nyeretlen Köln a második félidőre feljavult, és a végén huszáros hajrát vágott ki: a 83. percben Simon Zoller egy nagy védelmi megingást kihasználva egyenlített, majd az utolsó pillanatokban a csereként beálló Anthony Modeste a győztes találatról is gondoskodott – újabb súlyos kihagyást megbüntetve.

INGOLSTADT–BAYER LEVERKUSEN 0–1

Vajon ki lőhette a Leverkusen győztes gólját? Természetesen Javier Hernández! A szédületes formában futballozó Chicharito 22. tétmérkőzésén a 19. gólját szerezte a rá jó érzékkel lecsapó Leverkusenben, és a bajnoki mérlege sem rossz: a mexikói csatár élete első 14 Bundesliga-meccsén 11-szer talált a kapuba – hasonlóra legutóbb 2004-ben volt példa a német bajnokságban, akkor Marek Mintál boldogította ilyen mutatóval a Nürnberg szurkolóit.

HAMBURG–AUGSBURG 0–1

Stieber Zoltán kispados volt a Hamburgban, amely egymás után a negyedik fordulóban is győzelem nélkül maradt – sőt, ezúttal pontot sem szerzett. A nem sokkal korábban becserélt cseh Jan Morávek 76. percbeli fejesével nyerő Augsburg kiváló formába lendült: a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén több (13) pontot szerzett, mint a mezőny bármelyik más csapata. Nem szakadt meg a „Fuggerek” klubcsúcsdöntő sorozata sem: egymás után a 12. idegenbeli bajnokijukon is gólt szereztek.

FRANKFURT–WERDER BREMEN 2–1

A Frankfurtnak négy vereség után égetően szüksége volt a pontokra, és bár a szintén sanyarú időket élő Werder szerezte meg a vezetést, az Eintrachté lett a három pont. A brémaiak gólját szerző Claudio Pizarro két nagy név mellé ért a Bundesliga-örökranglistán: a perui veterán ugyanúgy 178 gólnál jár, mint amennyivel Klaus Allofs és Dieter Müller visszavonult.

STUTTGART–WOLFSBURG 3–1

A kezdés előtt még sereghajtó VfB Stuttgart 3–1-re legyőzte a Wolfsburgot a szombat esti mérkőzésen. A két csapat megelőző hat meccsét a „farkasok” nyerték meg, és ez az este is jól indult számukra, hiszen Maximilian Arnold megszerezte szokásos góljukat (amely egyben a Wolfsburg idei 100. találata volt tétmeccsen). A folytatás azonban elsősorban Daniel Didavié volt, aki kétszer is a kapuba talált, jelentős érdemeket szerezve a Stuttgartban oly régen várt győzelem kiharcolásában.

A VfB november elseje óta először nyert bajnokit, és bravúrja értékét növeli, hogy a 70. perctől emberhátrányban játszott. A Wolfsburg immár négy forduló óta képtelen nyerni, az elmúlt másfél hónapban a Mainz és a Dortmund után a Stuttgart a harmadik legyőzője.