Bundesliga: nem fogadta el a fizetéscsökkentést, kitették a csapatból

Vágólapra másolva!
2020.05.28. 19:33
null
Polter többé nem lép pályára az Union Berlinben (Fotó: AFP)
Nem megfelelő magatartása miatt a szerződésének nyári lejártáig nem játszatja a csatár Sebastian Poltert a német labdarúgó-bajnokságban szereplő Union Berlin.

A fővárosi klub honlapja emlékeztetett rá, hogy a 29 éves futballista volt az egyetlen a teljes keretből és a szakmai stábból, aki nem fogadta el a klub fizetéscsökkentési ajánlatát, amikor a koronavírus-járvány miatt félbeszakították a Bundesliga küzdelmeit.

Dirk Zingler, az Union elnöke azt mondta, klubjuknál az alapvető értékek egyike, hogy kiállnak egymásért és az egyesületért, illetve összetartó közösséget alkotnak.

„Ennek az alapelvnek sajnos Sebastian nem felelt meg, s ez számunkra elfogadhatatlan és nagy csalódást okoz” – jelentette ki Zingler. Hozzátette, ezért döntöttek a támadó mellőzése mellett.

Az Union Berlin honlapján olvasható közlemény szerint ugyanakkor Polter a folytatásban is részt vesz majd a csapat minden edzésén.

A május közepén újraindult Bundesligában az újonc Union hat fordulóval a vége előtt a 13. helyen áll.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: csaknem 1400 fiatalperc az NB I 18. fordulójában

Utánpótlássport
9 órája

Schäfer András: Legyen meg a belső békém, ez a legfontosabb

Légiósok
Tegnap, 8:12

Nem történt csoda Heidenheimben, négy gólt szerezve diadalmaskodott a Bayern

Német labdarúgás
2025.12.21. 19:40

Tiszaföldvári futballgála a fogyatékkal élőkért

Minden más foci
2025.12.21. 10:15

Schäfer András: Ez szép karácsonyi ajándék

Német labdarúgás
2025.12.21. 10:07

Bundesliga: vezetett a Leipzig, a Leverkusen mégis hazavitte mindhárom pontot

Német labdarúgás
2025.12.20. 20:35

Bundesliga: Schäfer András beállt a 84. percben, és remek lövéssel eldöntötte az Union Berlin meccsét

Német labdarúgás
2025.12.20. 17:34

A Dortmund nyerte meg a Borussia-rangadót

Német labdarúgás
2025.12.19. 22:38
Ezek is érdekelhetik