Bundesliga: nem a házigazdák napja volt – három gól és más semmi

2019.09.28. 17:31
Coutinho (10) a Bayern második gólját szerezte (Fotó: AFP)
A Bundesliga 6. fordulójának szombaton délután rendezett mérkőzésein nem sok babér termett a hazai csapatoknak, mindössze három gólt szereztek, de pontot nem, így ebben a fordulóban eddig csak vendéggyőzelmet láthattunk, miután a pénteki  meccsen az Eintracht nyert a berlini Union otthonában.

A Bayern izgalmas utolsó húsz perc után győzött a Paderborn otthonában, de ne szaladjunk ennyire előre. Az első játékrészben a vendégek a 15. percben Serge Gnabry találatával megszerezték a vezetést, és ezt leszámítva is nyomasztó fölényben játszottak, ám az újabb gól nem érkezett – ekkor még.

Fordulás után aztán 10 perc játék után Gnabry önzetlenségének köszönhetően Philippe Coutinho duplázta meg a vendégek előnyét, s eldőlni látszott a találkozó, ám bő tíz perccel később a feltámadó Paderborn Kai Pröger lövésével szépített – ez volt egyben az első hazai gól ezen a szombaton. A vendéglátóknak ezek után többször is lehetőségük lett volna egyenlíteni, mégis a Bayern talált be újra: Robert Lewandowski volt eredményes a 79. percben.

Az izgalmaknak azonban ez sem vetett véget, mert a 84. percben Jamilu Collins a szöglet után kifejelt labdát legalább 30 méterről bezúdította a Bayern kapujába, így a lefújásig nyílt maradt a mérkőzés, ám az eredmény már nem változott, a vártnál nehezebben győzött a tabella élére ugró Bayern.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A szombat délutáni harmadik hazai gól a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében a Schalkét fogadó RB Leipzig mérkőzésén esett, amelyről ide kattintva olvashatnak bővebben.

A Szalai Ádámmal a kezdőben felálló és a tabellán az utolsó előtti helyen szerénykedő Mainz a Wolfsburgot fogadta, és viszonylag hamar, már a 9. percben hátrányba került, Marcel Tisserand fejes gólja után. Az első félidőben a Mainz ugyan hatszor próbálkozott kapura lövéssel, de nem sikerült az egyenlítés – a vendégek a gólon kívül csupán egyszer próbálkoztak. A második félidő meddő wolfsburgi mezőnyfölénnyel telt, s miután újabb gól nem esett, a vendégek három döntetlen után nyertek újra, s tovább őrzik veretlenségüket. Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést és közel állt az egyenlítéshez, ám a 91. percben Tisserand a gólvonalról tisztázott közeli kísérlete után.

A Leverkusen és a Mönchengladbach egyaránt 3–0-ra győzött: előbbi az Augsburg, utóbbi a Hoffenheim otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Augsburg–Leverkusen 0–3 (Niederlechner 34. – öngól, Volland 76., Havertz 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 0–3 (Pléa 43., M. Thuram 65., Neuhaus 83.)
Mainz–Wolfsburg 0–1 (Tisserand 9.)
Paderborn–Bayern München 2–3 (Pröger 68., J. Collins 84., ill. Gnabry 15., Coutinho 55., Lewandowski 79.)
RB Leipzig–Schalke 04 1–3 (Forsberg 83., ill. S. Sane 29., Harit 43. – 11-esből, Matondo 57.)