A római gála után pontokat hagyott Gladbachban a fáradt Bayern

2014.10.26. 17:22
A 7–1 után több alapembert is nélkülöző bajorok összességében örülhetnek az egy pontnak (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának utolsó találkozóján a tabellát vezető Bayern München 0–0-s döntetlent játszott a a harmadik Borussia Mönchengladbachhal.

A bajorok egy elképesztő hétközi meccsen vannak túl: a Bayern 7–1-re legyőzte a Bajnokok Ligájában az AS Romát idegenben. Sok idő azonban nem volt a pihenésre, ráadásul a győzelem most is „kötelező" volt, hiszen Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim szombaton legyőzte a Paderbornt, így a bajorok előnye már csak három pont volt az élen.

A kimerítő római „vakáció" után többen is pihentek a Gladbach ellen: Ribéry, Robben, Shaqiri és Jérome Boateng sem volt ott a kezdőcsapatban, a münchenieket ez azonban láthatóan nem zavarta, és a kezdőrúgás után azonnal letámadtak.

Az előző hat Bundesliga-meccsén gólt sem kapó Bayern első lehetőségére nem is kellett sokat várni, Sommer ejtette ki a 10. percben a labdát egy beadás után, a hazai védőknek még sikerült felszabadítani, a lepattanóra érkező Alaba azonban így is lőni tudott, és telibe találta a felső lécet.

A folytatásban is a Bayern volt az úr, de a kezdeti rohamok után egyre kevesebbszer jutottak el Sommer kapujáig Lewandowskiék, ráadásul Kruse kiugrása után csak Neurnek köszönhették a vendégek, hogy nem kerültek a szünet előtt hátrányba.

A fordulás után is a vendégeknél volt többet a labda, az első nagy lehetőség azonban így is a Gladbach előtt adódott: egy villámgyors ellentámadás végén Hahn lőhetett kiszorított szögből, Neuer fogta a labdát hatalmasat vetődve – csakúgy, mint később Raffael szabadrúgásánál és Kruse bombájánál.

A hajrában már csak a szabálytalanságok és a sérülések miatt izgulhattak a felek, igazán nagy helyzetet nem láthattak a Borussia-Parkban, de ez persze a helyieket nem zavarta, hiszen így maradt a 0–0, és ezzel a Gladbach a tabella második helyére állt. A bajorok legutóbb a 4. fordulóban, a Hamburg ellen veszítettek pontokat a bajnokságban.