nemzetisport.hu 2017.10.15 19:51 Frissítve: 2017.10.15 20:52

Bundesliga: mérföldkőhöz érkezett Dárdai korábbi csapattársa

A Borussia Mönchengladbach idegenben 2–0-ra győzött a Werder Bremen ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában.

Lars Stindl szerzett vezetést a vendégeknek a 27. percben, majd néhány perccel később Jannik Vestergaard is eredményes volt, így már a félidőben kialakult a végeredmény.

Érdekesség, hogy Stindl már profi karrierje hetedik gólját szerezte meg a brémai csapat ellen a Bundesligában – ennél többször egyetlen gárdának sem talált be!

A mérkőzésen Raffael a 250. német élvonalbeli meccsén lépett pályára. A 32 éves brazil korábban 110 alkalommal lépett pályára a Herthában, még Dárdai Pállal is játszott együtt.

A Werder mindössze három gólt szerzett nyolc forduló alatt – ez negatív klubrekord.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach
0–2 (Stindl 27., Vestergaard 34.)

A FORDULÓ KORÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Bayer Leverkusen–VfL Wolfsburg 2–2 ( L. Bender 29., Alario 61., ill. Origi 44., Blaszczykowski 69.)
Borussia Dortmund–RB Leipzig 2–3 (Aubameyang 4., 64. – a másodikat 11-esből, ill. Sabitzer 10., Y. Poulsen 25., Augustin 49. – 11-esből)
Bayern München–Freiburg 5–0 (Schuster 8. – öngól, Coman 42., Thiago Alcantara 63., Lewandowski 75., Kimmich 93.)
Hoffenheim–Augsburg 2–2 (Hübner 52., Uth 85., ill. Gregoritsch 75., Vogt 89. – öngól)
Hertha BSC–Schalke 0–2 (Goretzka 54. – 11-esből, Burgstaller 78.)
Mainz–Hamburg 3–2 (Maxim 2., Bell 52., Latza 58., ill. Walace 9., Salihovic 90. – 11-esből)
Hannover–Eintracht Frankfurt 1–2 (S. Sané 36., ill. Haller 10., Rebic 90.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 2–1 (Donisz 38., Akolo 94., ill. Heintz 77.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.