Bundesliga: „Guardiola-szerű” Hertha-fölény, de hiába

2018.03.10. 17:30
A Hertha–Freiburg meccs egy képben (Fotó: AFP)
A Hertha hazai pályán nem bírt a Freiburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában. A Hoffenheim legyőzte a Wolfsburgot, Szalai Ádám a kispadról nézte végig a találkozót.

Ahogy arról Dárdai Pál a hét elején már beszélt, új edzésmódszerekhez folyamodott, hogy csapata gólképtelenségén javítson. A Hertha uralta is a Freiburg elleni hazai meccs első félidejét, a 25. percben Vedad Ibisevic szerezhetett volna vezetést, de elszúrta a nagy lehetőséget. A 35. percben 9–0 volt a kapura lövések aránya a Hertha javára, de az eredményjelző még 0–0-t mutatott.

A berliniek Twitter-oldalukon meg is jegyezték, hogy a játék képe alapján egy Guardiola-csapathoz hasonlítható a Hertha fölénye, csak a gól hiányzott...

A fordulás után a Freiburg magasabb fokozatba kapcsolt, jobban futballozott a második 45 percben, de gólt ők sem tudtak szerezni. A Hertha legutóbbi négy bajnokiján gólképtelen maradt, nem csoda, hogy ezeken a meccseken mindössze két pontot gyűjtött.

A Szalai Ádámot végig a kispadon tartó Hoffenheim simán legyőzte a kiesőzóna felé sodródó Wolfsburgot, a Hannover zsinórban harmadszor kapott ki a Bundesligában, ezúttal odahaza az Augsburgtól.

A BAYERN MÜNCHEN–HAMBURG MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ HELYSZÍNI TUDÓSÍTÁSUNKAT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!