Nagy esélyt szalasztott el a Mainztól kikapó Dortmund

2014.09.20. 18:26
Okazaki vezérletével a Mainz legyőzte a Dortmundot (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Borussia Dortmund 2–0-s vereséget szenvedett a Mainz otthonában. Ciro Immobile, a vendégek csatára 1–0-s állásnál tizenegyest hibázott.

Nagy esély adódott a Borussia Dortmund előtt, miután a címvédő Bayern München gól nélküli döntetlent ért el a Hamburg ellen. Ehhez azonban a szezonban még veretlen, otthon sokaknak nagy falatnak bizonyuló Mainzot kellett (volna) legyűrnie a Jürgen Klopp dirigálta alakulatnak, amely történetesen sorozatban hat győztes tétmeccset vívott meg e mérkőzés előtt a Mainz ellen.

Az első félidőben nem jutottak dülőre a felek, talán Adrián Ramos, a dortmundiak csatára bánkódhatott két kimaradt nagy helyzete miatt. A túloldalon pedig Okazaki okozta a legtöbb problémát a vendégek védőinek – több-kevesebb sikerrel.

Nem csoda, hogy a második játékrész elején mindkét oldalon a csere lehetőségével éltek az edzők. A Mainznál beállt a spanyol Jairo Samperio, míg a túloldalon Immobile és Mhitarjan. Előbbi kettő fontos szereplővé lépett elő.

Beállása után hat perccel Jairo szép csel után jól centerezett jobbról, Okazaki pedig köszönte szépen, és közelről a Dortmund kapujába lőtt. Igen ám, de alig pár perccel később Immobile lövése Okazaki kezére pattant a mainzi tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutott a Dortmund. Az olasz csatár maga vállalta el a tizenegyest, azonban rettentő rosszul helyezte azt, így Karius kapus ki tudta tolni. 1–0

Ugyancsak néhány perccel ezután a Mainz eldöntötte a mérkőzést – pontosabban egy Dortmund-játékos tette ezt. Matthias Ginter ugyanis balszerencsésen ért bele az ismét remekül kapura törő Jairo centerezésébe, a labda pedig így saját kapujában kötött ki. 2–0

A Dortmund nem tudott már mit kezdeni a hátra lévő időben, így a Mainz 2010 áprilisa után ismét legyőzte a Klopp-csapatot. Akkor egyébként Szalai Ádám találatával 1–0-ra nyertek a mainziak.

A BVB nem tudta kihasználni tehát a Hamburggal ikszelő Bayern pontvesztését.