Bundesliga: Lewandowski-tripla, sima Bayern-siker a Schalke ellen

2019.08.24. 20:23
Robert Lewandowski ismét tarthatatlan volt, triplázott a Schalke ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombat esti rangadóján a Bayern München 3–0-ra kiütötte a Schalkét Gelsenkirchenben, Robert Lewandowski mesterhármast szerzett.

A Bayern München az elmúlt években nagyon szeretett a Schalke ellen játszani – a legutóbbi 18 tétmeccsen nem tudott győzni a gelsenkircheni csapat a német rekordbajnokkal szemben.

Nem meglepő módon a bajorok már a mérkőzés elején magukhoz vették a kezdeményezést, és a 20. percben vezettek is – Robert Lewandowski végezhetett el tizenegyest, miután Jonjoe Kenny szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A lengyel csatárnak ezúttal sem remegett meg a lába, nagyon pontosan lőtte ki a jobb alsót (0–1).

Az első félidő nagy részében a Bayernnél volt a labda, a hazaiak semmiféle nyomást sem tudtak gyakorolni Müllerékre. Csupán két lövésig jutott a Schalke, ebből egyszer kellett közbeavatkoznia Manuel Neuernek. Még az első félidő végén kétgólos különbség alakulhatott volna ki, ám Corentin Tolisso nagy helyzetben a kapu mellé lőtt, így 1–0-s Bayern-vezetéssel vonulhattak szünetre a felek.

A második félidő ötödik percében Lewandowski megduplázta a vendégek előnyét – káprázatosan tekert Nübel kapujába 25 méteres szabadrúgásból a sorfal fölött, a fiatal kapusnak esélye sem volt a védésre (0–2).

Néhány perccel később Niko Kovac pályára küldte a Barcelonától kölcsönvett brazil világklasszist, Philippe Coutinhót, így Lucas Hernandez mellett ő is bemutatkozhatott a Bayern színeiben.

A 63. percben a Schalke két óriási helyzetet puskázott el – előbb Caligiuri végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról, lövése megpattant a sorfalon, és a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. A szögletből szintén szépíthettek volna, ám Nasztaszics öt méterről nem tudott a kapuba fejelni.

Az utolsó negyedórában Lewandowski végleg lezárta a találkozót – Kingsley Comantól kapott erős passzt, labdaátvételével becsapta a védőt, majd Nübel mellett higgadtan a kapuba gurított (0–3). Ezzel a mesterhármassal már 16 gólt szerzett a Schalke ellen, nála többször csak Gerd Müller talált be a „kékeknek” – 18 alkalommal.

A hátralévő 15 percben a hazaiak nem voltak képesek faragni hátrányukból, a címvédő pedig nem növelte előnyét, így maradt a 3–0 a vendégek javára.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

BUNDESLIGA
2. FORDULÓ
Schalke–Bayern München 0–3
(Lewandowski 20., 50., 75. – az elsőt 11-esből)

KORÁBBAN
Augsburg–Union Berlin 1–1 (R. Vargas 60., ill. S. Andersson 80.)
Düsseldorf–Leverkusen 1–3 (Morales 82., ill. Baker 6. – öngól, Aranguiz 33., Bellarabi 39.)
Hoffenheim–Werder Bremen 3–2 (Bicakcic 55., Bebou 59., Kaderabek 87., ill. Füllkrug 42., Oszako 81.)
Mainz–Mönchengladbach 1–3 (Quaison 18., ill. Lainer 33., Pléa 77., Embolo 79.)
Paderborn–Freiburg 1–3 (Mbamba 3., ill. G.-L. Waldschmidt 21. – 11-esből, N. Petersen 40., Kvon Csang Hun 91.)