Bundesliga: Lewandowski három perc alatt elintézte a Werdert

2017.08.26. 17:23
Lewandowski duplája három pontot ért a bajoroknak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójának szombati játéknapján a címvédő Bayern München Robert Lewandowski duplájának köszönhetően idegenben 2–0-ra legyőzte a Werder Brement.

A Bayern München jól kezdett, elsősorban Arjen Robben révén veszélyeztetett, ám a holland lábbal, majd fejjel sem találta el a kaput – igaz, utóbbinál csak centik hiányoztak a vezetéshez. A Werder Bremen sem játszott alárendelt szerepet, a házigazda is többször eljutott a bajorok kapujáig, gólt azonban a házigazda sem tudott szerezni az első félidőben.

A fordulás után valamivel több mint 20 percig tartott még a gólcsend, melyet Robert Lewandowski tört meg: a lengyel klasszis előbb sarokkal küldte közelről a kapuba a labdát, majd három perccel később egy szóló végén, a kapus lábai között lőtt a hálóba. A folytatásban már nem változott az eredmény, a bajorok ha nehezen is, de hozták a kötelezőt, és 2–0-ra nyertek.

A meccs összefoglalója

A TÖBBI PÁLYÁN

A Szalai Ádámot végig a kispadon tudó Hoffenheim kétszer is hátrányba került, ám mind a két alkalommal egyenlíteni tudott a Bayer Leverkusen otthonában (2–2). A büntetőt is hibázó Stuttgart Holger Badstuber fejes góljával gyűrte le a Mainzot – a korábbi Bayern-játékos 2822 nappal az első Bundesliga-találata után volt ismét eredményes a német élvonalban.

A Wolfsburg Daniel Didavi góljának köszönhetően három ponttal távozott az Eintracht Frankfurt otthonából, míg az Augsburg és a Borussia Mönchengladbach megosztozott a pontokon (2–2).

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Werder Bremen–Bayern München 0–2 (Lewandowski 72., 75.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–1 (Didavi 22.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 2–2 (Wendell 32. – 11-esből, Bellarabi 49., ill. Kramaric 47., Uth 70.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 2–2 (Finnbogason 1., Córdova 89., ill. Zakaria 7., Wendt 30.)
Stuttgart–Mainz 1–0 (Badstuber 53.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–0(Aubameyang 15., Sahin 57.)