nemzetisport.hu 2018.12.21 22:24 Frissítve: 2018.12.21 22:35

Bundesliga: legalább hatpontos előnnyel karácsonyozhat a BVB

A Borussia Dortmund hazai pályán 2–1-re legyőzte a Mönchengladbachot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitómérkőzésén, ezzel eldőlt, hogy a klub szempontjából nézve a legrosszabb esetben is hatpontos előnnyel karácsonyozhat az üldözők előtt.

Reus döntött a Mönchengladbach ellen (Fotó: AFP)

Az első a második ellen. A két tizenöt kanadai pontnál járó karmester: Marco Reus (10 gól és öt assziszt) és Thorgan Hazard (9+6) egymás ellen. A német sportsajtó így harangozta be a két Borussia, a Dortmund és a Mönchengladbach találkozóját az utolsó 2018-as Bundesliga-forduló nyitómérkőzésén.

A két címszereplő közül inkább Reus villogott az első félidőben, igaz a végig fölényben futballozó BVB legnagyobb helyzetei nem hozzá, hanem Jadon Sanchóhoz kötődött: az ifjú angol Mario Götze átadása után csinálta meg a cselt a tizenhatos jobb szélénél, majd lőtte ki éles szögből a hosszú alsó sarkot (1–0) a 42. minutumban.

Ám a Mönchengladbach – szinte a semmiből – még az első félidőben egyenlíteni tudott. Christoph Kramer találatánál hiába reklamáltak kezezést a hazaiak – a visszajátszások alapján nem is teljesen alaptalanul – a játékvezető megadta a gólt (1–1)

A második félidőben Reus megszerezte a 16. kanadai pontját is, ezúttal gólszerzőként. A Dortmund-meccsen 2013 áprilisa óta először két gólpasszt jegyző Götze centerezése után közvetlen közelről kotorta a vendégkapuba a labdát (2–1).

A Dortmund előnye ezúttal a lefújásig ki is tartott, így Lucien Favre együttese akkor is legalább hatpontos előnnyel karácsonyozhat a Bundesliga élén, ha a Bayern München nyerni tud szombaton a Frankfurt otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 2–1
(Sancho 42., Reus 54., ill. Kramer 45+1.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.