Bundesliga: Kramaric triplázott, győzött a Hoffenheim

2018.04.27. 22:21
A Hoffenheim 3–1-re legyőzte a Hannovert (Fotó: AFP)
A Hoffenheim 3–1-re legyőzte a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójában.

Szalai Ádám csereként kezdte az összecsapást, amelyen a Hoffenheim a 16. percben Andrej Kramaric találatával megszerezte a vezetést – a horvátnak nem volt nehéz dolga, az egyik hannoveri védő ugyanis félelmetesen nagyot hibázott, tulajdonképpen a saját tizenhatosánál odapasszolta a labdát Serge Gnabrynak, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta csapattársát (1–0).

A 24. percben egyenlített a Hannover, a jobb szélről érkező passz után Kenan Karaman passzolt a hazai kapuba öt méterről (1–1). Az 50. percben Kramaric ünnepelhette második gólját: a szögletből érkező labdát 11 méterről, kapásból, elemi erővel a jobb felsőbe bombázta (2–1).

A 63. percben Julian Nagelsmann vezetőedző beküldte Szalait, akinek húsz perc múlva volt egy óriási helyzete, ám egy méterről hibázott, a beadott labdába ugyanis sem a fejét, sem a lábát nem tudta beletenni.

A 86. percben Kramaric megszerezte harmadik gólját is,18 méterről okosan átemelte a kapust. A Hoffenheim ezzel 3–1-re legyőzte a Hannovert.