Bundesliga: Kleinheisler László megszerezte első gólját – videó!

2016.10.22. 17:02
Kleinheisler László gólöröme (Fotó: SV Darmstadt 98, Twitter)
Kleinheisler László megszerezte első gólját a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban! A Darmstadt magyar válogatott középpályása a 68. percben lőtt a Wolfsburg kapujába, csapata ezzel a találattal jutott 2–1-es vezetéshez szombat délután. A végeredmény 3–1 lett.

A megelőző öt fordulóban egyszer sem nyert a Darmstadt, de ugyanez elmondható volt a Wolfsburgról is, azaz mindkét csapat számára kiemelten fontos volt a meccs. Az első félidő derekán jelentős előnybe kerültek a hazaiak: Jeffrey Bouma utolsó emberként szabálytalankodott Kleinheisler Lászlóval szemben, a wolfsburgit kiállították, a szabadrúgásból pedig Anisz Ben-Hatira gyönyörű gólt lőtt (1–0).

GYŐZÖTT A HERTHA IS
Részletek itt!

A 60. percben elillant a hazai előny, Mario Gomez fejjel egyenlített (1–1) – ez volt a Wolfsburg 1000. gólja a Bundesligában –, de aztán a folytatás felért egy darmstadti fesztivállal: Kleinheisler szép, alsó sarkos lövéssel újra megszerezte a vezetést (2–1), majd Sandro Sirigu biztossá tette a győzelmet (3–1).

A magyar légióst nagy taps kísérte, amikor a 80. percben lecserélték.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ

Hertha BSC–1. FC Köln 2–1 (Ibisevic 13., Stark 74., ill. Modeste 65.)
Bayer Leverkusen–Hoffenheim 0–3 (Demirbay 15., S. Wagner 49., Zuber 60.)
Ingolstadt–Borussia Dortmund 3–3 (Cohen 6., Lezcano 24., 60., ill. Aubameyang 59., A. Ramos 69., Pulisic 91.)
Darmstadt–Wolfsburg 3–1 (Ben Hatira 25., Kleinheisler 68., San. Sirigu 76., ill. Gomez 60.)
Freiburg–Augsburg 2–1 (Philipp 60., N. Petersen 68., ill. Halil Altintop 84.)
Bayern München–Mönchengladbach 2–0 (Arturo Vidal 16., Douglas Costa 31.)

1. Bayern München 8 6 2 20–4 +16 20
2. Hertha 8 5 2 1 14–9 +5 17
3. Hoffenheim 8 4 4 16–10 +6 16
4. 1. FC Köln 8 4 3 1 13–6 +7 15
5. RB Leipzig 7 4 3 12–5 +7 15
6. Borussia Dortmund 8 4 2 2 20–10 +10 14