Bundesliga: Kleinheisler beállt, volt minek örülni a végén

2016.02.27. 17:29
Ha nem is az áhított győzelemnek, de legalább a kései egyenlítésnek… Kleinheisler László csapata, a Werder Bremen odahaza 2–2-es döntetlent játszott az újonc Darmstadttal, a Szalai Ádámot foglalkoztató Hannover meglepetésre 2–1-re győzött az utóbbi hetekben kiváló formát mutató Stuttgart vendégeként, míg az éllovas Bayern München idegenben 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombati játéknapján.

WERDER BREMEN–DARMSTADT 2–2WERDER BREMEN–DARMSTADT 2–2

Kleinheisler László az 58. percben lépett pályára csereként a Werderben, amely bár sorozatban az ötödik bajnokiján is győzelem nélkül maradt – de lehetett volna ennél rosszabb is a végkifejlet, tekintettel arra, hogy a 89. percben még a vendég Darmstadt vezetett. A 90. percben azonban Zlatko Junuzovic szögletéből a veterán Claudio Pizarro befejelte a megszolgált egy pontot érő gólt. Pizarro a 183. Bundesliga-gólját szerezte.

STUTTGART–HANNOVER 1–2

A Stuttgart nyolc fordulón át veretlen volt, a Hannover ellen is megszerezte a vezetést, azonban a vendégek Christian Schulz duplájával fordítottak, és nagy meglepetésre 2–1-re győztek – megszakítva ezzel hét mérkőzéses vereségszériájukat. Mint ismert, Szalai Ádám sérült, ezúttal sem állhatott csapata rendelkezésére. A fejjel és lábbal is a kapuba találó Schulz jóvoltából a Hannover elérte az 1300 Bundesliga-gólos határt.

WOLFSBURG–BAYERN MÜNCHEN 0–2

A Wolfsburg nem játszott rosszul, de támadói nem tudtak kifogni Manuel Neueren, és a kiváló kapusteljesítményre építve a vendégek el is vitték a három pontot. Az áttörést jelentő első gólt Kingsley Coman lőtte, a másodikat pedig Robert Lewandowski. A lengyel támadó az idénybeli 23 bajnoki góljából 19-et a második félidőben lőtt/fejelt – ez eggyel több, mint amennyit a Wolfsburg elért a második kilencven percek során…

HAMBURG–INGOLSTADT 1–1

A HSV a papírformának megfelelően megszerezte a vezetést, csakhogy az Ingolstadt rendszerint nem alszik a második félidőben – most sem tette, Lukas Hinterseer befejelte a pontot érő egyenlítő gólt. Az Ingolstadt 17 gólt szerzett eddig a második félidőkben, ez a teljes termése 76 százaléka, ami ligacsúcs.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Hamburg–Ingolstadt 1–1 (Drmic 7., ill. Hinterseer 61.)
VfB Stuttgart–Hannover 1–2 (Ti. Werner 18., ill. C. Schulz 32., 84.)
Werder Bremen–Darmstadt 2–2 (Ujah 33., C. Pizarro 90., ill. S. Wagner 44. – 11-esből, Sulu 82.)
Wolfsburg–Bayern München 0–2 (Coman 66., Lewandowski 74.)

1. Bayern München 23 20 2 1 58–11 +47 62
2. Borussia Dortmund 22 16 3 3 54–24 +30 51
3. Hertha 23 11 6 6 31–24 +7 39
4. Bayer Leverkusen 22 10 5 7 31–23 +8 35
5. Mönchengladbach 22 11 2 9 43–38 +5 35
6. Schalke 22 10 4 8 31–29 +2 34
7. Mainz 22 10 3 9 29–28 +1 33