Bundesliga: kiütés! A Leverkusen felmosta a padlót a Frankfurttal

2019.05.05. 19:49
Kai Havertz már a második percben betalált (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának utolsó mérkőzésén a Bayer Leverkusen hazai pályán 6–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot.

A Majna-partiak egy győzelemmel hatalmas lépést tehettek volna a Bajnokok Ligája felé, ám a jelek szerint a csütörtöki, Chelsea elleni Európa-liga-elődöntő (1–1) sokat kivett a gárdából.

Az első félidőben szinte minden összejött a szintén BL-ért küzdő „gyógyszergyáriaknak”, a második percben Kai Havertz nyitotta ki a gólcsapot, és bár a 14. percben 2–1 volt az állás, a 36. percben már 6–1 állt az eredményjelzőn.

Ellentmondást nem tűrő 45 perc volt, a hazaiak 77 százalékban birtokolták a labdát, a kapura lövések aránya pedig 11:2 volt. A Bundesligában 1978 óta most először szerzett egy csapat hat gólt az első félidőben!

Adi Hütter a 37. minutumban kettőt is cserélt, Luka Jovicsot és Mijat Gacsinovicsot is pályára küldte.

A második játékrészben semmit sem kockáztatott a Bayer, 6–1 maradt a végeredmény, ezzel pedig pontszámban beérte a tabella negyedik helyén álló Eintrachtot.

Két fordulóval a bajnokság vége előtt a nyolcadik Hoffenheimnek is reális esélye van arra, hogy odaérjen a Bajnokok Ligája-főtáblát érő negyedik pozícióba.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 6–1
(Havertz 2., Brandt 13., Alario 23., 34., Aránguiz 28., Hinteregger 36. – öngól, ill. Kosztics 14.)

KORÁBBAN
Freiburg–Fortuna Düsseldorf 1–1 (Grifo 9. – tizenegyesből, ill. Kownacki 31.)
Schalke 04–Augsburg 0–0

Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–2 (Möhwald 70., Pizarro 75., ill. Pulisic 6., Alcácer 41.)
Bayern München–Hannover 96 3–1 (Lewandowski 27., Goretzka 40., Ribéry 84., ill. Jonathas 51. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–2 (Ginter 72., Drmic 84., ill. Kaderábek 32., Amiri 79.)
Hertha BSC–VfB Stuttgart 3–1 (Ibisevic 40., Duda 45+1., Kalou 67., ill. Mario Gomez 70.)
Wolfsburg–Nürnberg 2–0 (Klaus 38., Tisserand 78.)
Mainz 05–RB Leipzig 3–3 (Onisiwo 43., Niakhaté 67., Mateta 83., ill. Klostermann 20., 32., Werner 49.)