Bundesliga: kikaptak, de bent maradtak Dárdaiék

2015.05.23. 17:27
Dárdai Pál csapata ma kikapott, de a magyar edző a Bundesligában tartotta a Herthát (Fotó: Reuters)
A Bundesliga 34., utolsó fordulójában a Hertha 2–1-es vereséget szenvedett, ennek ellenére a 15. helyen zárt, azaz bent maradt az élvonalban. Kiesett a Paderborn és a Freiburg, míg a Hamburgnak osztályozót kell játszania. A tabella elején a bajnok Bayern München mögött a Wolfsburg megtartotta a második helyét, a Mönchengladbach lett a harmadik. A Bayer Leverkusené a negyedik, azaz Bajnokok Ligája-selejtezőt érő hely.

A KIESÉS ELLENI HARC

A kiesés elleni harcban nem kevesebb mint 48 variáció teljesülhetett az utolsó fordulóban a Bundesligában. Akár még Dárdai Pál Herthája is visszacsúszhatott volna az osztályozós, 16. helyre.

Az utolsó fordulót megelőzően a sereghajtó Paderborn 31, a Stieber Zoltánt foglalkoztató Hamburg 32, az osztályozós helyen álló VfB Stuttgart 33, a Hannover és a Freiburg 34-34, míg a berlini együttes 35 pontos volt.

A Hoffenheim otthonában már a 8. percben hátrányba került a Hertha: Anthony Modeste remek visszahúzós cselt követően lőtte a labdát a jobb alsóba. A 72. percben Roy Beerens egyenlített, ami után masszív pechsorozatnak kellett volna bekövetkeznie berlini szempontból, hogy a Hertha ne maradjon bent csont nélkül.

MAGYAROK NÉLKÜL A PÁLYÁN
A pályán nem termett babér ezúttal a magyar futballistáknak. Stieber Zoltán a kispadon ülte végig a Hamburg Schalke elleni összecsapását. Ugyanígy járt Szalai Ádám is, akire a Hertha ellen nem számított a Hoffenheim vezetőedzője.

A pechsorozat Hoffenheimben el is indult, Roberto Firmino ugyanis a 80. percben közelről megszerezte a győztes találatot a hazaiaknak.

Dárdai Pálék elsősorban annak örülhettek, hogy a Hannover és Freiburg pont egymás ellen meccselt, azaz egyszerre a két csapat csak akkor előzhette volna meg a berlinieket, ha döntetlent játszik egymással, a Hertha pedig legalább kétgólos vereséget szenved. Ellenkező esetben egyikük mindenképpen marad Dárdaiék mögött.

A Hannover hazai pályán vezetett is 2–0-ra, a hajrában azonban gólt kapott. Azaz ekkor kezdett melegedni a helyzet, az egyenlítés és a Hertha-meccsen újabb berlini kapott gólok ugyanis osztályozós helyre sorolták volna vissza Dárdaiékat. Csakhogy ez a két balszerencsés momentum nem következett be – a HBSC bent maradt a német élvonalban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Hannover nyert, és – amellett, hogy ezzel bent maradt – kiejtette a Freiburgot.

A kiesés szempontjából a másik kulcsfontosságú meccsen a Stuttgart elhozta a három pontot a Paderborn otthonából, és biztosította, hogy a következő szezonban is az első osztályban indulhasson. A hazaiak egy győzelemmel az osztályozón még kivívhatták volna a bennmaradást, így azonban készülhetnek a másodosztályra. Ahonnan 2014 tavaszának végén érkeztek...

AZ ÉLMEZŐNY

Ami az élmezőnyt illeti. A Bayern már korábban biztosította bajnoki címét, a Wolfsburg azonban még elbukhatta volna az ezüstöt. A Mönchengladbach azonban kikapott, így még a Kölnben szerzett egy pontra sem lett volna szükségük az autógyáriaknak.

Kloppnak megköszönték a szurkolók

A Mönchengladbach otthonában nyerő Augsburg végül ötödik lett, a Schalke pedig hatodik. A Dortmund a hetedik helyen zárt. Az utóbbi három csapat indulhat az Európa-ligában. Dortmundban a hazai szurkolók hatalmas koreográfiával köszönték meg Jürgen Klopp vezetőedzőnek a klubért tett erőfeszítéseit. A német szakember korábban bejelentette, hogy az idény végén távozik a csapattól, amely ezúttal 3–2-re legyőzte a Werdert.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
34. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Bayern München–Mainz 2–0 (Lewandowski 25., Schweinsteiger 48.)
Borussia Dortmund–Werder Bremen 3–2 (Kagava 15., Aubameyang 17., Mhitarjan 42., ill. Öztunali 27., Gebre Selassie 85.)
Mönchengladbach–Augsburg 1–3 (Raffael 36., ill. Höjbjerg 72., Matavz 77., Molders 95.)
Hoffenheim–Hertha 2–1 (Modeste 8., Firmino 80., ill. Beerens 72.)
Hannover–Freiburg 2–1 (Kijotake 3., Krmas 84. – öngól, ill. N. Petersen 92.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 2–1 (Seferovic 4., Madlung 39., ill. Bellarabi 6.)
Hamburg–Schalke 2–0 (Olic 49., Rajkovics 58.)
Köln–Wolfsburg 2–2 (Oszako 3., Knoche 61. – öngól, ill. L. Gustavo 8., Perisic 15.)
Paderborn–Stuttgart 1–2 (Vucinovic 4., ill. Didavi 36., Ginczek 72.)