Bundesliga: a kiesés elleni harcban 48 variáció teljesülhet

2015.05.21. 10:09
Nem mindennapi táblázatot osztott meg az egyik közösségi oldalon egy bizonyos Stephan F. nevű felhasználó, aki felvázolta, hogy a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó, 34. fordulójában hányfajta forgatókönyv valósulhat meg a kiesés elleni harcban – nem kevesebb mint negyvennyolc.

Óriási küzdelemre és izgalmas mérkőzésekre van kilátás a Bundesliga szombati játéknapján, hiszen matematikailag még a 13. helyezett, Dárdai Pál által irányított Hertha is visszacsúszhat az osztályozós pozícióba, bár ennek fölöttébb kicsi az esélye.

Az utolsó fordulót megelőzően a sereghajtó Paderborn 31, a Stieber Zoltánt foglalkoztató Hamburg 32, az osztályozós helyen álló VfB Stuttgart 33, a Hannover és a Freiburg 34-34, míg a berlini együttes 35 pontos, tehát az utolsó fordulóban a mérkőzések alakulásának függvényében percről percre változhat a tabella állása.

A Stephan F. nevű Twitter-felhasználó által megosztott táblázat alapján a 34. körben 48 különböző forgatókönyv valósulhat meg a kiesés elleni harcban.

Itt még tényleg bármi lehetséges… (Fotó: Twitter)
Sieg = Győzelem; Unentschieden = Döntetlen; Egal = Mindegy, milyen eredmény születik
Itt még tényleg bármi lehetséges… (Fotó: Twitter) Sieg = Győzelem; Unentschieden = Döntetlen; Egal = Mindegy, milyen eredmény születik

A záró játéknapon a Paderborn a Stuttgartot, míg a Hannover a Freiburgot fogadja. A legnehezebb feladat a 17. helyezett Hamburgra vár, amely a Schalkét látja vendégül, a Hertha pedig Szalai Ádám csapatához, a Hoffenheimhez látogat.

1. Bayern München 33 24 4 5 78–18 +60 76
2. Wolfsburg 33 20 8 5 70–36 +34 68
3. Mönchengladbach 33 19 9 5 52–23 +29 66
4. Bayer Leverkusen 33 17 10 6 61–35 +26 61
5. Schalke 33 13 9 11 42–38 +4 48
6. Augsburg 33 14 4 15 40–42 –2 46
7. Borussia Dortmund 33 12 7 14 44–40 +4 43
8. Werder Bremen 33 11 10 12 48–62 –14 43