Bundesliga: Kalou tényleg felépült – megszórta a Hannovert

2015.11.06. 22:24
A turbános Salomon Kalou háromszor lőtt kapura Hannoverben, három gólt szerzett (fotó: kicker.de)
A Hertha BSC Salomon Kalou mesterhármasával 3–1-re győzött Hannoverben a Bundesliga 12. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Dárdai Pál szerdán örömmel jelentette be, hogy Salomon Kalou felgyógyult a múlt héten a Mönchengladbach elleni bajnokin elszenvedett agyrázkódásából, és pénteken a Hertha rendelkezésére állhat Hannoverben. A hat meccsen négy gólt szerző Vedad Ibisevic eltiltása miatt Kalou volt az egyetlen klasszikus csatár a fővárosiaknál, és meg is tette, ami tőle telt. Sőt!

A pontatlanul játszó Hannover ellen a 33. percben szerzett vezetést a Hertha elefántcsontparti támadója, Haragucsi Genki passza után a tizenhatoson belül megforgatta a védőket, majd a labdát Miiko Albornoz lábai között, Ron Robert Zieler mellett laposan ellőve juttatta előnyhöz Dárdai Pál csapatát. A Hannover a félidő hajrájáig veszélytelenül játszott, ekkor Kijotake Hirosi veszélyeztetett.

A fordulás után a Hannover próbálta beszorítani a Herthát, kinyílt hátul, amit kihasználtak a kék-fehérek. Fabian Lustenberger a Hertha tizenegyespontjánál szerzett labdát, s a Hertha villámgyorsan hozta ki azt, Mitchell Weiser, Vladimi Darida volt a labda útja, a cseh pedig remek ütemben indította a saját térfeléről meglóduló Kalout, aki Marcelót lerázva rávezette a labdát a behátráló Zielerre, és higgadtan a kapuba passzolt.

A Hertha további veszélyes kontrákat vezetett, közel állt a harmadik gól megszerzéséhez, de a 70. percben a héten szerződést hosszabbító Marvin Plattenhardt Uffe Bech elleni szabálytalansága reményt adott a Hannovernek. A tizenegyest Kijotake értékesítette, az előny megint egy gól volt, de a szépítéstől feltüzelt Hannover veszélyesebbé vált, mint előtte bármikor, de a 86. percben a Hertha jutott tizenegyeshez: Marcelo buktatta Wiesert. Kalou ezúttal is higgadt maradt, a meccsen a harmadik, a Bundesliga-idényben a hetedik góljával (csak Pierre-Emerick Aubameyang, Robert Lewandowski és Thomas Müller előzi meg) beállította a 3–1-es végeredményt.

Az első Bundesliga mesterhármasát szerző Kalou háromszor lőtt kapura a meccsen…

Dárdai azt mondta, a Mönchengladbachtól elszenvedett 4–1-es vereség után fontos lenne a pontszerzés Hannoverben, hogy a játékosok megfelelő lelkiállapotban várják a válogatott meccsek miatt beiktatott kéthetes szünetet. Ez a 3–1 tökéletes terápia volt.

A Hertha a 4. helyen áll, azonos pontszámmal a Schalkéval, amely a Dortmunddal találkozik vasárnap a Ruhr-vidéki derbin.