Bundesliga: jött Szalai, jöttek a gólok! Kiütéses Dortmund-siker

2018.10.20. 17:28
A Dortmund már a meccs elején kiütötte a Stuttgartot (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Dortmund és a Bayern München is simán nyerte a mérkőzését, a Hoffenheim Szalai Ádám beállítása után fordított Nürnbergben, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig pedig nem kapott gólt Augsburgban.

WOLFSBURG–BAYERN MÜNCHEN

Az első negyedóra a Bayern fölényéről szólt, de a legveszélyesebb helyzetből, a büntetőterület előteréből megítélt szabadrúgásból James Rodríguez nem tudott túljárni a kapus eszén.

A félidő derekán Kimmich szólója jelentett veszélyt, Casteels ezúttal is a helyén volt, ám az első fél óra végén már ő sem tudott hárítani: Hummels passzával Lewandowski lépett ki, majd lőtt köténygólt a kapuba (0–1).

Hamarosan újabb gólt szerezhetett volna a Bayern, azonban James másodjára sem tudta bevenni a kaput, a Wolfsburg pedig a szünetig hátralévő időt már kihúzta.

A fordulást követően jött Lewandowski újabb találata (0–2), de a Bayern-lendület megtörni látszott, amikor az első félidőben műesés miatt besárguló Robben megkapta a második lapját is.

Ezt hamar góllal büntette a házigazda, Weghorst földre lőtt labdája a bal felsőben kötött ki (1–2), ám még mielőtt nagyon fellelkesülhettek volna a hazai szurkolók, a borzalmas helyezkedés miatt teljesen üresen maradó James Rodríguez lehűtötte a kedélyeket (1–3).

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Az éllovas Dortmund parádésan kezdett Stuttgartban, már a harmadik percben előnyhöz jutott, miután Jadon Sancho megpattanó lövése a hálóban kötött ki (0–1). A félidő feléhez érve Piszczek visszakészítése után Reus is eredményes volt, majd pillanatokkal később egy labdaszerzést követően az ihletett formában lévő Paco Alcácer löbbölt a kapuba, ezzel 25 perc alatt kiütötte ellenfelét a listavezető (0–3). A fordulás után a szünetben Paco helyére beálló Philipp is szerzett egy gólt, így végül 4–0-ra nyert a Dortmund (0–4).

A Leverkusen és a Nürnberg is korán büntetőhöz jutott hazai pályán, azonban csak utóbbi élt vele. A Leverkusen aztán a 94. percben mentett pontot a második gólt szerző Felipe kiállítása miatt az 57. perctől emberhátrányban játszó Hannover ellen (2–2), a Nürnberg viszont végül a jó kezdés dacára is sima vereséget szenvedett a sinsheimiektől.

Merthogy a szünet után a 18 éves angol Reiss Nelson duplázott, majd a második félidőre beálló Szalai Ádám megszerezte idénybeli negyedik bajnoki gólját – egy jobb oldali beadás után fejjel talált a bal alsóba –, azaz a Hoffenheim 3–1-re győzött.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben állt fel Augsburgban és végzett gól nélküli döntetlenre. Mindkét magyar válogatott futballista végigjátszotta a meccset, amelyen a lipcseiektől videózás után elvettek egy eredetileg befújt büntetőt, a házigazda pedig egy lesgólt jegyzett a hajrában (0–0).

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Hannover 96 2–2 (L. Bender 34., Bellarabi 94., ill. Muslija 25., Felipe 54.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–4 (Sancho 3., Reus 23., Paco Alcácer 25., Philipp 85.)
Augsburg–RB Leipzig 0–0
Wolfsburg–Bayern München 1–3
(Weghorst 63., ill. Lewandowski 30., 48., James Rodríguez 72.)
Nürnberg–Hoffenheim 1–3 (Behrens 18. – 11-esből, ill. Nelson 50., 57., Szalai 67.)
Schalke 04–Werder Bremen 0–2 (Eggestein 43., 66.)

1. Borussia Dortmund 8 6 2 27–8 +19 20
2. Werder Bremen 8 5 2 1 15–8 +7 17
3. Bayern München 8 5 1 2 15–9 +6 16
4. RB Leipzig 8 4 3 1 16–9 +7 15
5. Mönchengladbach 7 4 2 1 15–9 +6 14
6. Hertha 7 4 2 1 12–7 +5 14
7. Eintracht Frankfurt 8 4 1 3 19–12 +7 13