Bundesliga: Gulácsiék ismét nyertek; Dollék a kiesés szélén

2019.04.13. 17:24
Az RB Leipzig könnyedén legyőzte a Wolfsburgot (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig magabiztos teljesítménnyel 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában. A Thomas Doll irányította Hannover hazai pályán kapott ki a Borussia Mönchengladbachtól, s sorozatban a nyolcadik bajnokiján zakózott.

A Gulácsi Péterrel a kezdőjében felálló, ám Willi Orbánt sárga lapos eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő RB Leipzig a 16. percben Kevin Kampl találatával került előnybe a Wolfsburg ellen, a szlovén középpályás 22 méterről csavart mesteri pontossággal a kapu jobb sarkába (1–0).

Timo Werner révén a 28. percben már kétgólos volt a lipcseiek előnye – a német válogatott támadónak a Bundesligában ez volt egymás után a negyedik olyan meccse, amelyen eredményes volt, vagy kiosztott legalább egy gólpasszt – hasonlóan hatékony sorozata még sosem volt korábban.

A folytatásban az állás már nem változott, az RB Leipzig 2–0-ra behúzta az összecsapást.

A Thomas Doll irányította Hannover koporsójába minden bizonnyal Raffael verte be az utolsó szögek egyikét, a brazil találatával 1–0-ra győzött a Mönchengladbach. Ezzel a vereséggel – amely egyébként sorozatban a nyolcadik zakója volt a gárdának – a Hannover még közelebb került a kieséshez.

A Leverkusen a 19 esztendősen és 306 naposan jubiláló, 100. tétmérkőzésén pályára lépő Kai Havertz büntetőből szerzett góljával nyert a VfB Stuttgart ellen. Havertz egyébként 20. Bundesliga-gólját jegyezte, ezt a határt a német élvonalban második legfiatalabbjaként sikerült elérnie (mint fentebb írtuk, Havertz 19 esztendős és 306 napos, a legfiatalabb Horst Köppel, ő 19 éves és 241 napos korában ünnepelhette a huszadik gólját a Bundesligában).

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ

RB Leipzig–Wolfsburg 2–0 (Kampl 16., Werner 28.)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 0–1 (Havertz 63. – 11-esből)
Werder Bremen–Freiburg 2–1 (Klaassen 77., Gebre Selassie 85., ill. Waldschmidt 93.)
Hannover–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Raffael 53.)