Fiatalság, bolondság! Húszéves védője miatt vesztett a Hertha

2017.03.31. 20:24
Mittelstädt kiállítása megpecsételte Dárdaiék sorsát (Fotó: AFP)
Elszenvedte második vereségét is Berlinben a Hertha BSC, az eddig hazai pályáján legeredményesebb csapat a Hoffenheimtől kapott ki 3–1-re miután emberhátrányba került. A vendégeknél Szalai Ádám három percet játszott.

ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Dárdai Pál csapata volt a forduló előtt a legeredményesebb a Bundesligában hazai pályán, 31 pontot szerzett Berlinben, így bízhatott benne, hogy folytatódik a jó sorozata. A vendégeknél a kispadon kezdett Szalai Ádám, és ez is elősegítette a hazaiak győzelmi reményeit – ezt nem (csak) honfitársi szeretetből írjuk, a magyar válogatott centerénél csak Andrej Kramaric volt eredményesebb a tavasszal a Hoffenheimből.

A horvát csatár ezen a meccsen is betalált, ám a vezetést nem ő szerezte meg, hanem az első Bundesliga-gólját jegyző Peter Pekarík, aki Salomon Kalou beadása és Alexander Esswein pocsék lövése (avagy zseniális gólpassza?) után vágta a rövidbe a labdát (1–0).

Csupán hét perccel később jött is Kramaric egyenlítő találata, a Marvin Plattenhardtot legutóbb kiválóan helyettesítő Maximilian Mittelstädt ezúttal nagy hibát követett el, kezezett a tizenhatoson belül, a vendégek csatára köszönte szépen a lehetőséget, és a kapuba lőtt – pedig Rune Jarstein rajta volt a labdán (1–1).

Kevés izgalommal kezdődött a második félidő, leginkább a korábbi csapata ellen játszó Sandro Wagner volt elemében, de fejesei nem találták el a kaput. A találkozót nem egy gól döntötte el, Mittelstädt újabb butasága után mehetett zuhanyozni, egy felesleges szabálytalanság után megkapta a második sárgáját.

A Hoffenheim elképesztő nyomást helyezett a hazaiak kapujára, háromszor is eltalálták a kapufát, aztán Niklas Süle hatalmas bombája már kikötött Jarstein kapujában (1–2). A 86. percben feltette az i-re a pontot a Hoffenheim, John Brooks hibáját kihasználva Wagner lépett ki a bal oldalon, középre lőtt, ahol Kramaric érkezett és nem hibázott (1–3).

A végére még beállt Szalai Ádám, egy lövése volt, ami nem talált kaput. A sérülésekkel sújtott Hertha elszenvedte második vereségét hazai pályán. Igaz, ha nincs a kiállítás, lehet, más lett volna a vége.