Hazai Bayern-fiaskó; a Hertha és a Dortmund nyert

2016.03.02. 19:56
Arjen Robben (balra) tűnődik, a mainziak ünnepelnek (Fotó: Action Images)
A listavezető Bayern München meglepetésre hazai pályán 2–1-re kikapott a Mainztól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A Dortmund idegenben, a Hertha otthon gyűjtötte be a három pontot.

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ
Manuel Neuer volt az egyetlen német a Bayern kezdőjében – amelyben Franck Ribéry több mint egy év után kapott helyet –, a Mainzban „csak" hét idegenlégiós kezdett. Közülük kettő, Giulio Donati és Jairo Sampeiro az első félidő derekán összehozott egy gólt, amellyel a vendégek a 64. percig vezettek is. A Bayern nagy erőkkel próbálta feltörni a mainzi védelmet, végül Arjen Robben távoli lövéssel sikerült egyenlítenie. A holland szélső 616 perc után volt újra eredményes a Bundesligában.

Mindenki azt várta az Allianz Arénában, hogy a bajorok mikor szerzik meg az újabb gólt, ehelyett a 86. percben ismét a Mainz talált be, és a csereként beállt Jhon Córdoba góljával nyert a Bayern otthonában, története során másodszor. A müncheniek egymás után aratott 17 győzelem után kaptak ki hazai környezetben.

DARMSTADT–DORTMUND
A dortmundiak nem tették meg azt a szívességet a Bayernnek, hogy pontokat hagyjanak Darmstadtban. Adrián Ramos az első, Eric Durm a második játékrészben talált be, a BVB a sikerével öt pontra megközelítette a Bayernt. A Dortmund tíz mérkőzés óta veretlen minden sorozatot figyelembe véve (9 győzelem, 1 döntetlen).

Nagy volt Michael Preetz és Dárdai Pál öröme a Hertha kispadjánál (Fotó: Szabó Miklós)

HERTHA–EINTRACHT FRANKFURT

A TALÁLKOZÓ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!
Az első félidőben nem kápráztatták el a csapatok a nézőket – a kapusoknak csak elvétve kellett játékba avatkozniuk. A 34. percben Marco Fabián távoli lövését ütötte a kapu fölé Rune Jarstein, majd a másik oldalon, a félidő utolsó öt percében Lukas Hradecky is bemutatott két védést, előbb Vladimír Darida távoli próbálkozását fogta, majd Vedad Ibisevic középre tartó bombáját hatástalanította, így a csapatok gól nélküli döntetlennel vonultak a pihenőre.

A fordulást követően fokozatosan fölénybe került a Hertha, ám gólt csak egy óra elteltével láthatott a berlini publikum. A 63. percben Salomon Kalou tört be a tizenhatoson belülre, majd Mitchell Weiserhez passzolt, aki igazítás nélkül, tizenhat méterről, jobb felső sarokba tekerte a labdát, amely a felső lécről a hálóba pattant (1–0).

Ezt követően továbbra is a hazaiak maradtak támadásban, sőt, újabb találatot is Dárdai Pál csapata szerzett. A 78. percben a csereként beállt Tolga Cigerci csúsztatta meg a labdát a félpályánál, majd Salomon Kalou sprintelt végig a frankfurtiak térfelén, végül a védőit lerázva, tizenkét méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát (2–0).

A hajrában Kalou megduplázhatta volna góljai számát, azonban ziccerben az égbe bombázott, így a Hertha 2–0-ra győzte le az Eintracht Frankfurtot. A berlini csapat ebben a bajnoki idényben már a 11. mérkőzésén őrizte meg kapuját a góltól, ami klubrekord.

Huszti Szabolcs a vendégeknél kezdőként 71 percet játszott.

LEVERKUSEN–WERDER BREMEN
A brémaiak meglepő diadalából oroszlánrészt vállalt Claudio Pizarro, aki 37 évesen a legidősebb játékos lett, aki három gólt szerzett egy mérkőzésen a Bundesligában. Az 1–4-es végeredmény már kialakult, amikor Kleinheisler Lászlót becserélték a vendégeknél.

SCHALKE–HAMBURG
A Hertha üldözői közül a Schalke sem botlott, gólgazdag mérkőzésen verte meg a Hamburgot. Klaas-Jan Huntelaar a 10. mérkőzésén már 11. alkalommal volt eredményes a HSV ellen.

HOFFENHEIM–AUGSBURG
A hajrában kiharcolt győzelmével a Hoffenheim két pontra került az osztályozós helytől, és háromra a biztos bennmaradást jelentő 15.-től.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Bayern München–Mainz 1–2 (Robben 65., ill. Jairo 26., J. Córdoba 86.)
Schalke–Hamburg 3–2 (Meyer 38., Huntelaar 66., Schöpf 77., ill. N. Müller 4., Kacsar 91.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–4 (Djilobodji 69. – öngól, ill. Bartels 5., C. Pizarro 55., 65., 83. – a másodikat 11-esből)
Mönchengladbach–Stuttgart 4–0 (T. Hazard 16., Raffael 60., Herrmann 68., Grosskreutz 91. – öngól)
Hertha–Eintracht Frankfurt 2–0 (Weiser 64., S. Kalou 78.)
Hoffenheim–Augsburg 2–1 (Volland 25., Uth 81., ill. Verhaegh 40. – 11-esből)
Darmstadt–Borussia Dortmund 0–2 (A. Ramos 38., Durm 53.)

1. Bayern München 24 20 2 2 59–13 +46 62
2. Borussia Dortmund 24 18 3 3 59–25 +34 57
3. Hertha 24 12 6 6 33–24 +9 42
4. Mönchengladbach 24 12 3 9 49–40 +9 39
5. Mainz 24 12 3 9 34–30 +4 39