Egy perc alatt meglett a Hertha első 2017-es győzelme

2017.02.04. 15:25
Vedad Ibisevic (a földön) és Valentin Stocker harcol az ingolstadti Rogerrel (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában a Hertha BSC az első percben szerzett góljával győzte le 1–0-ra az Ingolstadtot, ezzel megszerezte első bajnoki győzelmét 2017-ben, és kilencedik hazai találkozójából a nyolcadikat is megnyerte.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Hertha BSC–Ingolstadt1–0 (Haragucsi 1.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Nem a legjobb előjelekkel várta a bajnokit a Hertha, amely elveszített négyet előző öt Bundesliga-mérkőzéséből. Ugyanakkor az bizakodásra adott okot, hogy nyolc hazai találkozójából hetet megnyert, és ezeken csak négy gólt kapott!

Dárdai Pál felforgatta kezdő tizenegyét a Freiburg elleni meccshez képest. Ennek egyik oka az volt, hogy Niklas Starkot eltiltás miatt nélkülözni volt kénytelen, de amit a múlt héten látott, azzal biztosan nem volt elégedett. Na, de amit első percekben átélhetett, azzal már sokkal inkább…

Szalai Ádám két gólt szerzett a Hoffenheimben – összefoglaló itt!
A lipcseiek dortmundi mérkőzéséről ide kattintva olvashat!

Még egy (!) perc sem telt el a találkozóból, máris megszerezte a vezetést a berlini együttes! Vedad Ibisevic csúsztatta meg a felívelt labdát, amely kis szerencsével került Salomon Kalou elé. Az elefántcsontparti élt a lehetőséggel, megtolta, majd középre lőtte, ahol úgy tűnt, mindenkin átmegy, ám Haragucsi Genkihez került, aki a kapuba lőtt (1–0).

Ezt követően kevés izgalmas történt a félidőben, de ezt a mondatot nyugodtan leírhatjuk az egész mérkőzésről. Rengeteget állt a játékaz apróbb szabálytalanságok, földön maradt játékosok miatt.

Kevés ziccerről számolhatunk be a találkozó kapcsán, az egyik oldalon Stocker került helyzetbe, de mentett előle a védője, a másikon Leipertz 30 másodperccel azután, hogy beállt, fordulásból lőtt kapura, de ezt is – ahogy a meccsen mindent – hárította Jarstein.

Megvan 2017-ben a Hertha első Bundesliga-győzelme, ha a játékkal nem is, ezzel mindenképpen elégedett lehet Dárdai Pál. Mert ahogy a meccs előtt mondta, ezzel a három ponttal már „jobban néznek ki”.