A Dortmund majdnem ráfázott kihagyott ziccereire a Lipcse ellen

2017.02.04. 18:20
Az utóbbi 24 meccsen 25 kanadai pont, most egy szép fejes gól (Fotó: AFP)
Rangadót nyert a Borussia Dortmund a tabella második helyén álló RB Leipzig ellen, egyben fel is zárkózott a lipcseiek mögé a dobogóra.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Borussia Dortmund–RB Leipzig 1–0 (Aubameyang 35.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ki gondolta volna pár évvel ezelőtt, hogy rangadóra érezik Dortmundba a Lipcse – igaz, a lipcsei klubfutball újjászületésének ezt a módját is csak kevesen álmodták volna meg.

Szalai Ádám két gólt szerzett a Hoffenheimben – összefoglaló itt!
Megvan Dárdai Pál csapatának első tavaszi győzelme – beszámoló itt!

Mindenesetre az RB is tör előre, mint egy Lokomotív, és a sikerek hatására a lipcseiek is kezdik megszeretni a csapatot, most például nyolcezren kísérték el kedvenceiket a dortmundi kirándulásra. Nem sok örömre volt okuk az első félidőben, ugyanis a hazai kemény mag sok-sok felirattal zrikálta csapatukat, a pályán kedvenceik ellen meg vezetést szerzett a Dortmund.

Tulajdonképpen az egész első félidő egyetlen említésre méltó eseménye a gól volt, Ousmane Dembélé elhúzott a jobb szélen, a középen egyedül hagyott Pierre-Emerick Aubameyang a kapuba fejelt. 1–0!

A sérülések, betegségek és eltiltás miatt erősen tartalékos Lipcse egyetlen gólhelyzetet sem tudott kialakítani, igaz, a kontrázó Dortmund sem parádézott, de azért eljutott három Marco Reus- és egy-egy Matthias Ginter, illetve Aubameyang-ziccerig.

Ahogyan az lenni szokott ennyi elpuskázott lehetőség után, a legvégén kapuba talált a Lipcse, de a hazaiak szerencséjére lesről.

Győzelmével tartja a lépést a Bayern München üldözőivel a Dortmund, a vereség ellenére továbbra is második a Leipzig – és még mindig nyolc ponttal előzi meg a fekete-sárgákat.

1. Bayern München 19 14 4 1 43–12 +31 46
2. RB Leipzig 19 13 3 3 36–17 +19 42
3. Borussia Dortmund 19 9 7 3 39–21 +18 34
4. Hoffenheim 19 8 10 1 35–19 +16 34