A Bayern a 96. percben egyenlített Dárdai Herthája ellen

2017.02.18. 15:21
Vedad Ibisevic gólja végül csak döntetlent ért a Herthának a Bayern München ellen (Fotó: AFP)
Dárdai Pál csapata, a Hertha hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az éllovas Bayern Münchennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában. A bajorok Robert Lewandowski révén a 96. percben (!) egyenlítettek. A Dortmund könnyedén legyőzte a Wolfsburgot, Szalai Ádámék (Hoffenheim) megverték a sereghajtó Darmstadtot, az Eintracht Frankfurt meglepetésre kikapott az Ingolstadttól, míg a Werder Bremen nyert Mainzban.

HERTHA BSC–BAYERN MÜNCHEN 1–1

KATTINTSON IDE A TALÁLKOZÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉÉRT!

Dárdai Pál kitűzte a minimális célt: gólt kell szerezni a Bayern ellen, mert egyrészt edzőként ő még nem élt át ilyet a berliniekkel, másrészt így el lehetett halasztani Manuel Neuer mérföldkövét, aki már 99 Bayern-meccset hozott le kapott gól nélkül.

Carlo Ancelotti a másik oldalon már sokkal nyugodtabban készülhetett a találkozóra, az Arsenal 5–1-es legyőzése után még pihentethetett is, Robert Lewandowski például csak a padon kezdett.

A Hertha Dárdai első teljes szezonja (az előző idény) óta folyamatosan az élmezőnyben van, mégis, ha valamikor, akkor most teljesen esélytelennek tűnt a bravúrra: idei négy meccséből csak egyet nyert meg, hármat elveszített, nem volt jó formában.

A találkozót azonban úgy kezdték a hazaiak, ahogy arra senki sem számított. Bátran, támadó szellemben, nem lassítva a játékot. Peter Pekarík két perc alatt három beadást is középre kanyarított, Vedad Ibisevic pedig már a hatodik percben közel járt hozzá, hogy előnyhöz juttassa csapatát, csúsztatása azonban mellé ment.

MÁR MEGINT A BL-MECCS UTÁN…

• A Bayern ebben a szezonban hatodszor vesztett pontokat a Bundesligában, ebből harmadszor Bajnokok Ligája-mérkőzés után.

• A 2004–2005-ös szezon óta – amióta a statisztikákkal foglalkozó Opta nyilvántartja az adatokat – Robert Lewandowski 95:59-nél szerzett találata a legkésőbb esett gól, amely a Bundesligában született.

A 21. percben aztán már nem hibázott! Marvin Plattenhardt szabadrúgása után Mats Hummelst és Thomas Müllert is megelőzte a bosnyák csatár, majd a léc alá bombázott (1–0)!

Teljesen megérdemelt volt a Hertha előnye, Ibisevic a szünet előtt még egyszer betalált, de lesről, miközben a Bayernnek csak két veszélyes támadása volt, ám hiába került előnybe a szélen, a beadásokat mindig hatástalanította a védelem és Rune Jarstein.

Mióta Dárdai a Hertha edzője, sosem veszítettek a berliniek, ha a szünetben előnyben voltak (16 győzelem, 1 döntetlen a mérleg).

Ezúttal sem. Carlo Ancelotti cserékkel (Xabi Alonsóval, Lewandowskival és Kingsley Comannal) igyekezett javítani csapatán, rengeteg átlövéssel próbálkozott a Bayern (elsősorban Douglas Costa), de folyamatosan sikertelenül. A 89. percben volt a legnagyobb esélyük a gólszerzésre a vendégeknek, David Alaba szabadrúgását azonban Jarstein nagy bravúrral védte.

Dárdai gárdája nagyon-nagyon közel állt a győzelemhez: öt perc hosszabbítást ítélt a játékvezető, azonban a cserék és ápolások miatt a 96. percben még engedett elvégezni egy szabadrúgást, ami után Arjen Robben lövését még blokkolták, a kipattanót azonban Lewandowski bekotorta (1–1).

A vége csúnya volt, összevesztek a két fél játékosai. Majdnem meglett a csoda, de Dárdai így is nagyon büszke lehet csapatára.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Borussia Dortmund a klubot sújtó büntetés miatt ezúttal nem élvezhette a déli kapu mögötti „Sárga Fal” támogatását, de így is magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Wolfsburg felett. A házigazdák a levegőben verték meg a „farkasokat”, mind a három gól fejjel született. Az első félidő közepén Jeffrey Bruma öngóljával szerezte meg a vezetést a BVB, majd Lukasz Piszczek duplázta meg az előnyt. A végeredményt Ousmane Dembélé már az 59. percben kialakította. A Wolfsburgnál az utolsó 15 percre beállt Jakub Blaszczykowski, a Dortmund korábbi játékosa.

A Dortmund stadionjában a déli kapu mögötti lelátórész ezúttal üresen maradt (Fotók: Twitter)

Az Eintracht Frankfurt hazai pályán meglepetésre kikapott az Ingolstadttól, amely 47 percen keresztül emberelőnyben játszott. Huszti Szabolcs volt csapata az 56. percben tíz emberrel is egyenlíthetett volna, ám Haszebe Makoto tizenegyest hibázott, a kipattanót pedig a lécre lőtte. Nem sokkal később a vendégek is büntetőhöz jutottak, amelyet Pascal Gross értékesített, lezárva ezzel a találkozót.

A Hoffenheim és a Darmstadt összecsapása a Bundesliga történetének első mérkőzése volt, amelyen az egyik csapat kezdőjének átlagéletkora magasabb, mint az ellenfél edzőjéé. A számok nyelvén: a vendégek kezdő tizenegye 29 éves és 224 napos volt, míg Julian Nagelsmann 29 éves és 210 napos. Ha nem is könnyen, de a házigazdák megnyerték a meccset, mindkét találatot a szünetben beálló Andrej Kramaric jegyezte. Szalai Ádám a 65. percben, az első gól után lépett pályára.

A Werder Bremen az első félidőben szerzett találatoknak köszönhetően nyert Mainzban.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

Hertha BSC–Bayern München 1–1 (Ibisevic 21., ill. Lewandowski 96.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 3–0 (Bruma 20. – öngól, Piszczek 49., O. Dembélé 59.)
Eintracht Frankfurt–Ingolstadt 0–2 (Brégerie 27., Gross 68. – 11-esből)
Mainz–Werder Bremen 0–2 (Gnabry 16., Delaney 23.)
Hoffenheim–Darmstadt 2–0 (Kramaric 64., 93. – a másodikat 11-esből)
Hamburg–Freiburg 2–2 (Hunt 15., Gregoritsch 57., ill. Philipp 23., Grifo 72.)