Bundesliga: hátrányból diadalmaskodott a Leipzig Berlinben

2019.11.09. 17:26
Werner (középen) kettőt lőtt (Fotó: AFP)
Az élvonalbeli német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában hátrányból fordítva győzött az immár egy hónapja nyeretlen Hertha BSC berlini otthonában – a vendégek a sérült Willi Orbánt nem nevezték a mérkőzésre. Mainz Szalai Ádámmal a soraiban nagyot hajrázott ugyan, de kikapott az Union Berlintől.

Az előző bajnoki fordulóban az RB Leipzig a Mainz ellen aratott 8–0-s sikerrel tért vissza a győztesek útjára – négy nyeretlen bajnokit követően győztek újra Gulácsiék. A Hertha otthonában tett vizit azonban nem úgy kezdődött, hogy a múlt heti gólzáporos siker után újfenthárom pontnak örülhetnek a lipcseiek.

Miután a kezdő sípszó előtt még a berlini fal ledöntésének 30. évfordulójáról emlékeztek meg a pályán felállított installációval. A fal ledöntése után aztán a Hertha kezdett aktívabban ellenfelénél, és kapura is veszélyesebbnek bizonyult, amit az első negyedóra végén Vladimir Darida lövése is bizonyított – Gulácsi védett.

A magyar kapus bő negyedóra múlva már tehetetlennek bizonyult: Max Mittelstadt térült-fordult a tizenhatos előterében, aztán jó 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, nagy gól volt, Gulácsi nem védhette a remekül helyezett lövést.

A lipcseieket azonban vélhetően éppen ez a pillanat ébresztette fel: alig néhány perccel később előbb Timo Werner értékesítette a kezezés miatt megadott büntetőt, majd a ráadás perceiben Marcel Sabitzer megpattanó lövésével már náluk volt az előny.

A második félidőben a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket, a Hertha nem nagyon jutott el gólhelyzetig, Gulácsi pedig jószerivel munka nélkül tengődött a kapujában, aztán a 83. percben a csereként beállt Kevin Kampl találatával növelte előnyét a Lipcse.

Amikor már azt hittük, hogy a végeredményt a rendes játékidő utolsó percében a duplázó Timo Werner állította be, a háromperces hosszabbítás második percében jött Davie Selke, és kaotikus akció végén mattolta Gulácsit, 2–4.

A Mainz a legutóbbi 8–0-s pofon után az Union Berlin ellen próbálta meg hazai pályán helyre állítani az önbecsülését, vajmi kevés sikerrel. Szalai Ádámmal a kezdőjében felálló mainziak ugyanis a szünetre kétgólos hátrányba kerültek, s az 52. percben megkapták a harmadikat is – igaz, ha azt vesszük, hogy egy héttel ezelőtt ilyenkor már 7–0 állt az eredményjelzőn, az előrelépés megkérdőjelezhetetlen…

Ráadásul, a hajrában a pontszerzés sem tűnt elérhetetlennek Szalaiék számára, hiszen a 81. percben szépítettek Onisiwo találatával, majd a 94. percben egy gólra csökkentették a különbséget Brosinski révén, ám az egyenlítés már nem sikerülhetett, hiszen a középkezdésre is alig maradt idő, 2–3!

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hertha–RB Leipzig 2–4
(Mittelstadt 32., Selke 92., ill. Werner 38. – 11-esből, 89., Sabitzer 45+1., Kampl 83.)
Mainz–Union Berlin 2–3 (Onisiwo 81., Brosinski 94., ill. Ingvartsen 30., S. Andersson 45+3., 52.)
Paderborn–Augsburg 0–1 (P. Max 45+3.)
Schalke–Düsseldorf 3–3 (Caligiuri 33., Kabak 67., Serdar 79., ill. Hennings 62. – 11-esből, 74., 85.)