Bundesliga: Haaland duplázott, a Bayern és a BVB is simán nyert

2020.02.01. 17:24
Erling Haaland ismét beköszönt, a Dortmund kiütötte az Union Berlint (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 5–0-ra kiütötte az Union Berlint a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában. Nyert, és átmenetileg élre állt a Bayern München: a bajorok a Mainz vendégként győztek 3–1-re, a hazaiaknál Szalai Ádám csereként szállt be az utolsó negyedórára.

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN 1–3

Október óta először állt élre a Bundesligában a Bayern München. A bajorok a szerdai, Hoffenheim elleni Német Kupa-meccs ellenére sem tartalékoltak a Mainz otthonában, aminek meg is lett az eredménye. A nyolcadik percben Robert Lewandowski szerezte meg a vezetést fejjel, a lengyel csatárnak 179. Bundesliga-mérkőzésén ez volt a 150. gólja. Elképesztő statisztika.

Alig hat perccel később Thomas Müller is beköszönt, majd a 26. percben parádés szóló után Thiago Alcántara volt eredményes – fél óra sem telt el, a rekordbajnok máris 3–0-ra vezetett. Achim Beierlorzer a 32. percben cserélt, a Mainz röviddel a szünet előtt St. Juste révén szépíteni tudott. Szalai Ádámot a 75. percben küldte pályára csereként Beierlorzer, a magyar válogatott csatár helyzetig jutott, jól szállt be a mérkőzésbe, a végeredmény azonban 1–3 lett. A Bayern München klubrekordot állított fel: az eddigi 20 mérkőzésen 58 gólt szerzett.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

BORUSSIA DORTMUND–UNION BERLIN 5–0

A Borussia Dortmund sem teketóriázott sokat az Union Berlin ellen, a 13. percben Jadon Sancho révén megszerezte a vezetést – ez volt a fiatal angol 25. találata a Bundesligában, gólja után Kobe Bryant emléke előtt tisztelgett 24-es számot mutatva a kamerának. A kezdőcsapatban debütáló Erling Haaland növelte az előnyt öt perccel később. A szünetben kétgólos előnyben volt a BVB, de valójában csak idő kérdése volt, mikor növeli góljai számát a házigazda.

Erre a 68. percig kellett várni, amikor Marco Reus talált be büntetőből, alig két perccel később Axel Witsel is beköszönt. A 76. percben Haaland állította be az 5–0-s végeredményt. A Red Bull Salzburgtól igazolt támadó három mérkőzésen, 136 perc játékidő alatt 7 gólt szerzett eddig a Dortmund színeiben. Több mint meggyőző, különösen, ha hozzátesszük, hogy nyolc kaput eltaláló lövéséből született hét gól...

A TÖBBI PÁLYÁN

A hét közben vezetőedzőt váltó Fortuna Düsseldorf kis híján meglepte az Eintracht Frankfurtot hazai pályán, a vendégek a 93. percben mentették döntetlenre a találkozót. Az Augsburg legyőzte, és osztályozós helyre taszította a Werder Brement, a Hoffenheim fordított a Leverkusen ellen.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Augsburg–Werder Bremen 2–1
(Niederlechner 67., Vargas 82., ill. Jedvaj 23. – öngól)
Borussia Dortmund–Union Berlin 5–0 (Sancho 13., Haaland 18., 76., Reus 68. – 11-esből, Witsel 70.)
Düsseldorf–Frankfurt 1–1 (Ayhan 78., ill. Chandler 93.)
Hoffenheim–Leverkusen 2–1 (Kramaric 23., Skov 65., ill. M. Diaby 11.)
Mainz–Bayern München 1–3 (St. Juste 45., ill. Lewandowski 8., Th. Müller 14., T. Alcántara 26.)
18.30: RB Leipzig–Mönchengladbach (Tv: Sport2 – élőben az NSO-n!)

1. Bayern München 20 13 3 4 58–23 +35 42
2. RB Leipzig 19 12 4 3 51–23 +28 40
3. Borussia Dortmund 20 11 6 3 56–28 +28 39
4. Mönchengladbach 19 12 2 5 36–21 +15 38
5. Bayer Leverkusen 20 10 4 6 31–24 +7 34
6. Schalke 20 9 7 4 31–26 +5 34
7. Hoffenheim 20 10 3 7 31–31 0 33