Bundesliga: Gulácsiék simán kikaptak, rájárt a rúd a legjobbakra

2017.02.11. 17:31
Gulácsiék kétszer is szöglet után kaptak gólt (Fotó: AFP)
Eddig meglepetésekkel teli a német labdarúgó Bundesliga 20. fordulója. Csak a Bayern München győzött – ez sem volt sima csata az Ingolstadttal –, de a Dortmund, a Leipzig és a Frankfurt mind kikapott.

A tabellán második helyen álló RB Leipzig – természetesen Gulácsi Péterrel a kapuban – a kiesés ellen masszív küzdelmet folytató Hamburgot fogadta. Ehhez képest a vendégek a 24. percben már két góllal vezettek, mindkétszer szöglet utáni fejessel. Bár rögtön ezután Ralph Hasenhüttl behozta Yussuf Poulsent, hogy erősítse a támadásokat, még a szépítés sem jött össze. Sőt a 93. percben Hunt is betalált a vendégeknél, így téve teljessé a hazaiak rémálmát.

A nagy, illetve a tabellán előkelő helyen álló együttesek nagyon megszenvedtek. A teljesen utolsó helyen álló Darmstadt kétszer is vezetést szerzett a Borussia Dortmund ellen – a második találat után Thomas Tuchel együttese nem tudott egyenlíteni.

A Leverkusen győzelme a forduló előtt harmadik helyen álló Eintracht Frankfurt ellen önmagában nem akkora szenzáció, de a Bayer váratlanul simán, 3–0-ra verte meg ellenfelét – Chicharito duplázott.

Egyedül a listavezető Bayern München győzött az első négy helyezett közül, de Carlo Ancelotti csapata is nagyon megszenvedett az Ingolstadttal. Bár a 2–0 az 2–0, Arturo Vidal csak a 90. percben lőtte be a bajorok vezető gólját. Arjen Robben szerezte a másodikat egy perccel később. A Bayern hét pontra növelte előnyét a tabellán.